Reenkarnasyona inanır mısınız?

Reenkarnasyona inanır mısınız?

• Evet

Kullanılan: 17 27.9%
  • Hayır

Kullanılan: 44 72.1%

• Kullanılan toplam oy
    61

ava_orion

New member
Arkadaslar ben nedense su reenkarnasyon olayına cok takmıs durumdayım ve önceki yasamımda ne olduğumu cok merak ediyorum. Benim böyle düsünmem neyi gösterir tabi ki reenkarnasyona inandığımı. Peki ya siz inanıyor musunuz? Fikirlerinizi bekliyorum...

~PRENSES~

Romantizmin Delisi
Bende inanmıyorum saçmalık bence...

react

Admin
Süper Moderatör
görmediğiniz şeylere nasıl inanıyorsunuz :) tabiiki inanmam,safsata bence

CHI€F

Kalpsiz
N O K T A

İlkbahar, Sonbahar, Yaz ve Karakış
Sürecek sonsuza bu zorlu akış

Bin acı, bin hüzün, keder tasıyla
İçilir bir hayat ömür yasıyla

Kim gelir, gider kim köprü pek işlek
Her canı eliyor, dönmek te elek

Gidenler gelmiyor, hikmet bilinmez
Gidişler tek yönlü, geri dönülmez

Âlemin açıktır iki kapısı
Gelen yok, giden çok tuhaf yapısı

Bir durak, yolculuk sürer müebbet
Bu gidiş son bulur bir günü, elbet

İlkbahar, Sonbahar, Yaz ve kışımız
Bir yer de NOKTA der son akışımız

anlayan anladı ...!

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Saçmalık.....Kafa karıştırmak için çıkarılmış bir iki safsata... gülerim buna inana lar...

HAhahaaahahaa.....

chemy

New member
arkadaşlar reenkarnasyon denilen safsata hinduların inancına göre ortaya çıkmış bir görüştür. onlarda a hiret inancı olmadığı için ölüm sonrasına inanmadıkları için akılları sıra fakirlerin zenginlere göre, hastaların sağlamlara göre haksızlığa uğradıklarını ve bundan dolayı öldükten sonra tekrar dirilip bu haksızlık giderilecek şekilde dünyaya geleceklerine inanmaktadırlar. diyeceksiniz ki bazıları önceki yaşamı ile ilgili tam bilgi veriyor. bu meselenin ise bazı kötü cinler tarafından uyku veya trans halinde o insana dikte edilmesi le ortaya çıktığı düşünülüyor. birde birşey daha söylemek istiorum. nedense geri gelenlerin neredeyse hepsi önceki yaşamında kral,prenses zengin veya çok güzel biri olduklarını söylüyorlar. fakir olan veya çirkin olan yok mu. yada onlara böyle bir kıyk yapılmıyor mu. bu biraz kafa karıştırıcı değil mi sizcede.

ases

Altın Üye
bence tamamen bireysel bir teori inanmam asla

glhn

New member
arkadaşlar reenkarnasyon diye bir olay yoktur!!!!
ölmeden önce bir hayat yaşadığınızı düşünüyorsanız,öldükten sonra da bir başka hayat yaşayacağınıza inanıyorsunuz demektir..(bu dünyada)
bu eğer inancınız islamiyetse ALLAH'ın sözlerini yalanlamaya çalışmaktan başka bir şey olmaz.ALLAH (c.c)bize hayatın sadece bu dünyada bir kez verildiğini,ölümden sonra yaşayacağımız ebedi hayatın ise bu dünyayla hiç bir alakası olmayan sonsuz alemde olacağını KURAN I KERİMDE bir çok defa belirtmiştir .
merak edenlerin ,gerçekten konuyu anlamak isteyenlerin KURAN a bakmasını tavsiye ederim.......

firatoz

New member
inanıorum
yahu bu dünya bu kadar kısa olmamalı,
reset atıp atıp tekrar gelioruz işte

ayrıca bikaç hikaye duymuştum bu konuda
boş bi zamanımda korku bölümüne yazıyım bari

ava_orion

New member
Arkadaslar pek cok kişi nedense reenkarnasyon olayına cok sert çıkıs yapmıslar. Bence bu herkesin kendi inandığı bir sey ve herkes baskalarının inandığı seyi sacmalık olarak görmemeli. Eğer böyle seylere inanıyorsa emin olun ki dayandırdığı noktalar vardır...

AdmiX

New member
ben ölücem abi, sonra bedenim topraga karışıcak, topraktan agaçlara belki fosil olup sonra da petrol niyetine orta dogu da çıkacam, ama şu gerçek var ki böyle birşey yoktur, şahsen inanmam, görmem lazım, madem önceki yaşamım neden hiç bişi hatırlamıyorum ki ?

valla benim düsünlerim bu yönde sizlerinkine de saygı duyuyorum.

eXi26

New member
Bunlar saçma şeyler.
Herkes diyo ben eski yaşamımda yok prensmişim yok bilmem nerenin padişahıymışım...Falan filan.Siz hiç ben eski yaşamımda köleymişim,çöpçüymüşüm, çok kötü biriymişim diyen duydunuz mu?

Şahsen ben duymadım...
:) Bunlara inananları da Allah hidayet etsin.Ne diyim.:mutlu:

osiris_cemo

New member
olabiler de olmayabilerde açık ve kesin bir yargım yok bu konuda reankarne oldugunu iddiaa eden pek çok vakaa var ülkemzide özlelikle hatay ve adana yörelerinde.

HTML