Rc (Radio Control) Araçlar

DjFuNcLuP

New member
Kendim yaklaşık 3 seneye yakındır ugraşıyorum ve bu hobbynin yaygınlaşması ve yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz burak arkadaşımızda konuyu açmış onada sonsuz teşekkürlerimi sunarım bende bir başlık açmak istedim biraz bilgi veriyim size ilk önce ne nedir gibi

Gp=Nitrolu model araçlar.1/8 - 1/10 - 1/16 gerçek araçların orantılarıdır.

Ep=Elektirikli araçlar.

Receiver=Kumanda alıcısıdır.

Servo=Araca yön veren sag,sol ve gaz fren yapmasını saglayan araçlardır.

Esc=Elektronik hız kontrolü

Kristal=alıcı ve verici arasındakı iletişimi saglayan elektronik devredir.

Rulman=(ball bearing)aracın gerekli yerlerindeki sürtünmeyi azaltan parça.

Pull start=marş yapmaya yarar.

Spur=Ana aktarma dişlisi

Bg=beygir gücü

Rpm=dakikada motorun yaptıgı devir.

Mph=Hız ölçü birimi.

Bu paylaştıklarım tamamen araç ile ilgilidir aktarması olsun kontrolu olsun açıklamaya çalıştım elimden geldigi kadar istediginiz gibide araçlarını alimunyum carbon veya daha iyi bir motor ile degiştirme olanaklarınız var şimdi kendi yaptıgım aracımı göstermek istiyorum sizlere buyuk ugraşlar sonunda yaklaşık 1 sene kadar zamanımı alan aracım

Aracın stock hali

Mod işlemi bittikden sonra

Elimden geldigi kadar yeni başlıcak arkadaşlara olsun veya belli bir bütçe ayırıp başlamak isteyenlere veya sadece izlemek isteyen olursa belli zamanlarda buluşmalarımız oluyor istanbulda hiç degilse bilgi edinip belki başlamanıza veya izleyip gununuzu zevkle geçirmenize sebeb oluruz...Umarım bu konuda yardımcı olabilmişimdir...

Saygılarımla...

DjFuNcLuP

New member
emek isteyen bir hobby aslında bakmadıkdan sonra sorun çıkartabilir benzinli araçlar :) bir gün başlamak isterseniz elimden geldigi kadar yardımcı olurum...

MX-5

New member
Çok güzel bir hobi işten güçten fırsat bulsam bununla biraz ilgilenmek isterim

uabaris

New member
Kardeş sen bu arabayı aldın mı yaptın mı ? Yaptıysan helal olsun valla. Youtube'dan videolarını izliyom.
Enfes makinalar.

HTML