Rapidshareden dosya indirenlere kolaylık. Modemi açıp kapatmadan IP değiştirme !

hakan_trk

New member
Modemi açıp kapatmadan IP değiştirme işlemi için şu adımları izleyin. Özellikle Rapidshare'de dosya indirenler için çok faydalıdır. Bende %100 işe yarıyor.

( Ancak, yeni alacağınız IP adresi, eğer sizden önce rapidshare'den download yapmışsa, IP no'su değişse bile yine bir miktar beklersiniz. Haberiniz olsun !!)

1- Başlat - cmd
2- Komut satırına " ipconfig/release " yazın. Enter !
3- Ağ bağlantılarından, ADSL yerel ağ bağlantısına tıklayın ( monitörün sağ altında, saatin yanında da olabilir )
4- Genel sekmesindeyken özellikler sekmesine tıklayın.
5- Internet erişim kuralları(TCP/IP) yi tıklayın.
6- Özellikler butonuna basın.
7- Aşağıdaki IP adresini kullan bölümüne 10.0.0.1 yazın. Tab tuşuna basın. Alt ağ maskesinin 255.0.0.0 olduğunu mutlaka görün.
8- Tamam butonuna basın. Bir miktar bekleyin.
9- Yerel ağ bağlantı durumu, genel sekmesinde, " bağlandı " ibaresini görünce, tekrar özellikler sekmesine tıklayın.
10- Internet erişim kuralları(TCP/IP) yi tıklayın.
11- Özellikler butonuna basın.
12- Otomatik olarak IP adresi al ve DNS sunucu adresini otomatik olarak al düğmelerini aktif yapın.
13 Tamam butonuna basın. Bir miktar bekleyin.
14- Yerel ağ bağlantı durumu, genel sekmesinde, " bağlandı " ibaresini görünce, işlem tamamdır. IP adresiniz değişmiştir.

Eğer bu işlemleri dikkatle yaparsanız, IP adresiniz kesin değişecektir. Modemi açıp kapatmanıza da gerek kalmayacaktır.

Kolay gelsin.

killcharge

New member
sağol güzel bir yöntem ama galiba resst atmak daha basit olucak tabi bu söylediklerin mademi uzakta olanlar için daaha faydalı

burhann27

New member
Tşkler

KArdeş herşey güzel de senin anlatımına göre iki defa bağlantı kesilecek rapidshare sınırsız dosya indirme yöntemi yok mu ama yinede teşekkürler:victory:victory

Rapidshare'den Ücretsiz Limitsiz Download Yapın!

Artık Rapidshare'den dosya indirmek için saatlerce beklemenize gerek yok.
Rapidleech programınla hiç beklemeden istediğiniz dosyayı sınırsız indirim.

YÜKLE - DOWNLOAD

HTML:
bu gibi uyarıların aslı yoktur

fatih537

New member
deniyorum ama olmuyor niye çünkü modemin ıp adresi değişmedikten sonra hiçbir download sitesi indirme yaptırmıyor illaki modemi açıp kapatmak kesin çözüm

Sm0key

New member
arkadasim sen yeni rapid de bile ayni anda iki tane dosyayi indiremezsin ayrica bi kaç gün önce oldu sanırım ilk dosyayı indirdikten 15dk sonra ikinciyi indirebiliyosun.

hacım çok sağol ben denedim oluyor gerçekten deneyin göreceksiniz

yonetmen

New member
SÜpersİn Eyer Olursa İŞİmİ GÖrÜrse Sana Bİr Porsİyon Baklacva IsmarlayacaĞimm Rapİdden Kurtulalim BÖlecee

ercan_7019

New member
Arkadaşlar sırf bu konuya msj yazmak için siteye üye oldum...
Bu konuda çok uğraştım malesef Rapid,den indirmenin tek yolu ya Rapide ücretli üye olmak yeva ilk indirmeden sonra 15-20 bekleyip 2.indirmeyi papmak tabi acele edeceksen modemi kapatıp açmak..BEN BU KONUYU ARTIK KAFAMDAN SİİLDİM umarım sizlerde zamanınızı boşa harcamazsınız..

ccyberx1

New member
bilader helala olsun güzel anlatmışsın ve emeğine saygı duyuyorum ama biz bunu apmayı bekleyene kadar gidip modemi kapatırız. xD:D

HTML