rapidden indirmeyi hızlandırmak için

dinamit_

New member
arkadaşlar rapidden dosya indirirken doğrulama karakterlerini yazdığımız yerdeki seçeneklerden Download via Level(3) #2 veya Download via Level(3) #3'ü seçerseniz biraz daha hızlı indiriyor. şahsen denedim 20-30 Kb/s'den 85 Kb/s' ye çıktı. tesadüfmü oldu bilmiyorum daha fazla bilgisi olan arkadaşlar belki detay yazarlar

MoR_Uk

New member
NasıL oLduğunu BiLmiyorum Ama Tesadüf DeğiL, Ben De Dikkat Ettim 3. LeveLdan DownLoad HızLı oLuyor. Tâbi BuLunduğun Yere Göre Değişir mi biLmem.

Theneke

New member
tesadüf değil ben daha önce hhdivx te yazmistim okuyanlar hatırlar level 3 #2 olan en hızlı indirdiğiniz server sebebi türkiyede olmasi miydi bize en yakinlardan biri miydi öle bisidi ama ben 100+ gördüğüm oluyo pre de var

semi

New member
valla arkadaşlar hemen hemen hepsini denedim üstelik bağlantım 4096 ama nafile bu ttnet öldürecek beni sinir krizi geçirecem yavaş yavaş yavaş...:(

free_free

New member
sizi bilmem ama bi keresinde rapid den dosya indirirken 1.8mb/s hızına ulaştım bağlantım 1024/4gb limitli normalde 100kb/s -70kb/s civarında hızındaydı. ama nasıl olduysa o gün boyunca tüm dosya indirmelerim 1mb/s hızında oldu yükleme devam ederken hız yavaş yavaş azalma gösteriodu ama 800kb/s den aşağıda düşmedi. önce rakamlar karıştı hatalı yazdı felan die düşündüm ama sonraki bikaç yüklemede de aynı şeyi yapınca baya şaşırdım . tabi limitli olunca çok bişeyde indiremedim. modemi kapatıp açınca eski haline döndü. belkide bi boşluk yakaladı ağlarda..

pouthenq

New member
sebebi şu : herkes direk kafadan birinci sunucudan indiriyo sunucu da yoğun oluyo haliyle..çok fazla dier sunuculardan indirmeyi akıl eden yok yada yanlış bişey olr die korkanlar çok..bnde sunucu seçenekleri çkmıyo ama çıksa da işe yaramıcak heralde :D zaten en düşük 120 KB/sec le indiriyom daha ne kadar hızlandırsın dmi :D:D

pouthenq

New member
ya hacım şimdi bu rapidin sunucuları yokmu ''dowloand via 3 falan'', bunkarı birer sokak olarak düşün atıyorum..bi sokaktan bi araba çok rahat geçer araba sayısı arttıkça sıkışma artar ve trafik olur yawaş giderler..şimdi direk sunuculara bakmadan indirdiğinde 1. sunucu seçili sanırım..doru düzgün kimse oraya bakmıyo direk indir'e basıyo..herkes bunu yapınca noluyo? sunucu, yani sokak sıkışıyo yoğun oluyo ve indirme konusunda bi trafik çıkıyo..ama sen genelde kullanılmayan sunucuları, boş olan sunucuları seçersen senin gibi zekiler fazla olmadığından rahat indirirsin..yani sokaktan rahat geçersin.. bilmiom daha açık nası anlatılır :D:D

HTML