Rapid e çözüm ???

pudu11

New member
Merhaba arkadaşlar Rapid e çözüm var fakat programcılık bilgisi istiyor.Bu konuda benim bilgim yetersiz, çok uğraşsam yaparım ama bir programcı için çocuk oyuncağı.

Şöyleki AirTies gibi bazı modemlerin reset programcıkları var bu bir. Bir dosyayı Rapidden indirdikden sonra ne yapıyoyoruz reset programına tıklıyoruz ve yaklaşık 30-40 sn sonra modem yeni IP alıyor,bizde programın diğer part ını indiriyoruz ama yine bunun için ortalama 70 sn bekliyoruz.

Şimdi bize bir programcı kardeşimiz bunları yani part ları bu saniyelere göre otomatik indirebileceğimiz bir script yazarsa ne güzel olur değilmi.

Denemek isteyen programcı arkadaşlar için AirTies Modem reset exe sini veriyorum.

http://rapidshare.com/files/162814166/AirTies_ResetModem.rar.html

Thegodfather.06

LeGeNDs oF GoDFaTHeR
kardeş ne demek istediğini anlamadım ama,sen rapidde beklemeden indirmek istiosan bunun için birçok program var.örneğin:majorshare,j downloader v.b. bu programları sitede arartırırsan çıkar.

speclyzer

New member
bunun için bi program yazılabilir tabi ama mantıksız çünkü rapidi atlatabilmek için wan ip nizin yenilenmesi lazım bunun içinde bağlantının kesilip tekrar açılması lazım. ve tekrar sinyalin senkronizosyonu sağlanıncaya kadar yine aynı süre geçer. Ayrıca rapidin çalışma mantığını çok iyi bilmek gerekiyo. Airties modemler yine hızlı sayılır. ben zoom kullanıyorum kapatıp açaıp bağlantının gelmesi baya bi zaman alıyo.

pudu11

New member
kardeş ne demek istediğini anlamadım ama,sen rapidde beklemeden indirmek istiosan bunun için birçok program var.örneğin:majorshare,j downloader v.b. bu programları sitede arartırırsan çıkar.
Arkadaşım dediğin progamları hergün deniyorum Jdownloder artık işe yaramıyor. Majorshare den ise bir iki defa peşpeşe part indirdim ama malesef oda iş görmüyor artık peş peşe saniye sayıyor , devamı gelmiyor.

İnternet den sanal bilgisayar vasıtasıyla yapıyım dedim çok uğraştım ama ondanda olumlu sonuç alamadım.

Velevki birisi yeni bir açığını bulsun ve bir program hazırlasın Rapid en geç iki haftaya onu da kapatıyor. Benim yıllardır edindiğim tecrübeye göre bu işin %100 çözümü modem resetlemek tabi bu sadece belli kullanıcılar için bir çözüm.

Tabi AirTies kullanan birçok kişi var benim gibi ve AirTies in reset ten sonra yeniden IP alması çok uzun sürmüyo yani AirTies ve belli modemler için önerdiğim fikir bir çözüm sunuyo fakat sürekli reset yiyen bir modemin ömrü ne olur bilemiyecem :help

Thegodfather.06

LeGeNDs oF GoDFaTHeR
kardeş şunu söleyim,ben şuanda majorshare kullanıyorum,majorsharenin yeni sürümü çıkınca indiriyorum,ve şuan için bi sorun yok

HTML