Rantcı chpli istifa etti

süper_mod_

New member
Rant iddialarıyla gündeme gelen CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen partideki tüm görevlerinden istifa etti.

İşte Sevigen'in konuşmasından satırbaşları:

Parti korumak için, genel başkanımı korumak için, birlikte çalıştığım arkadaşlarımı korumak için, hukuksuzlukları yargıda sormak için partideki görevlerimden ayrılıyorum.
Şu anda üzgün olmadığımı söylüyorum
Her kuşun eti yenmez, herkesin hor gördüğü Anadolu çocuğu, alnı ak biriyim ben
Tüm iddialar için yargıya gidiyorum
Kasetler var dediler, ortaya çıkartamadılar.
Arkadan iş adamları dediler, yine devam ettiler.
Rant ortaklığı dediler, yine devam ettiler.
Şimdiye kadar kanıtlanmış hiçbir şey yok ama bu karalama kampanyaları yine devam ediyor.
Hakkımdaki iddiaların hiçbiri doğru değildir.
Tek kuruşluk menfaat sağlamadım
Sistemli bir şekilde karalama kampanyası bir süredir devam ediyor
Sözkonusu imar değişikliği AKP'li belediye zamanında oldu
Kimsenin haysiyet celladı olarak ortalarda dolaşmasına izin vermeyeceğim
İddiaların hiçbirini kabul etmiyorum, doğru değildir, benim yüzümden partim yıpratılmaya çalışılıyor
Bu AKP'nin yolsuzluklarıyla dengeleme girişimidir
Sevgili genel başkanıma çok teşekkür ediyorum bana sahip çıktığı için. Böyle bir lidere sahip olduğum için büyük gurur duyuyorum
http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Politics&id=A2002108&date=20Subat2009

antiochia

guard
önemli olan laf üstünde iken ve gündemde iken bu kadar çamurda dahi ilk öncelik verdiği değerleri savunmak için istifa etmesi. pislik içinde yüzün ben yapmadım diyenler ders alır umarım. zahid akman gibileri vs.

Fatih Hoca

Banned
Türkiye'ye böyle siyasetçiler lazım
değil
:clap:clap:clap​

atn42

New member
partiden istifa yetmez
dokunulmazlık zırhındanda istifa gerekiyor
alnım açık diyenlerin ve türk yargısina güvenenlerin bunu yapması gerekiyor
ama suç işleyipte dokunulmazlık zırhının arkasına saklananlarada dokunmak gerekiyor

MG_eVİL

New member
nedense sadece CHP'den istifalar çikiyor AKP'nin onca pisligi ortaya cikti tik yok CHP'ye gelince edecek tabi diyorlar... ???

rcpi.nesi

New member
hırsızlığın ittifakı ...

sevigenin akp li ortağındanı unutmayalım lütfen :) organize işler bunlar...

sedapinar

New member
AKP komplosu yüzünden Sevigenin siyasi yaşamını bitirdiler. Ortada hiçbir delil yok. Ama ortada Atagold var gemicik var saray muhallebicisi var. Kimsede üstüne alınmıyor. Aksine birde üste çıkıyorlar onursuzlar..

QriminaL

'' Like a Shining Star ''
hani bu adam suçsuzdu şimdi durduk yere niye istifa etti.. sonuna kadar haklı olan bi adam bu iftira karşısında neyi geri adam atıyo ki anlayamıyorum... ( demek chp ve laiklik zırhı altında gizli dolaplar çevirmişler))

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
hani bu adam suçsuzdu şimdi durduk yere niye istifa etti.. sonuna kadar haklı olan bi adam bu iftira karşısında neyi geri adam atıyo ki anlayamıyorum... ( demek chp ve laiklik zırhı altında gizli dolaplar çevirmişler))

laiklik altında dolap çevirenler gerekince istifa etmesini de biliyorlar
müslümanlık altında olanlar neyi bekliyorlar

cooler0s

New member
CHP’nin tutuklu adayları şaşırttı 19 Şubat 2009 Perşembe,
Ağır cezada yargılanan Edirne Belediye Başkanı Sedefçi yine CHP’nin adayı oldu. Halen tutuklu Alaçatı, Güzelbahçe ve Yalıkavak başkanlarını da meclis üyeliğine aday gösteren CHP, yasayı ‘hülle’ yoluyla aştı.

YEREL seçimlerde ‘yolsuzluklarla mücadele’ sözü veren CHP, ‘yolsuzluk ve rüşvet’ suçlamasıyla gözaltana alınan ve haklarında dava açılan partili başkanlarını yeniden aday gösterdi. İhale çetesi kurmakla suçlanan ve 124 gün cezaevinde kalan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile rüşvet ve yolsuzluk iddiasıyla halen tutuklu İzmir Güzelbahçe ve Alaçatı belediye başkanları yine aday yapıldı.

CHP listelerindeki en çarpıcı isimlerden biri, Edirne Belediye Başkan adayı Hamdi Sedefçi oldu. Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği Arasta Operasyonu kapsamında 7 Mart 2008`de tutuklanan CHP’li Sedefçi, İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı. Sedefçi, 124 gün tutuklu kaldı ve Edirne 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve görevine iade edilen Sedefçi için 205 sayfalık iddianameyle 51.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

TUTUKLU BAŞKANA ADAYLIK FORMÜLÜ

CHP halen tutuklu bulunan başkanlarını da ‘Vekillik’ formülüyle aday gösterdi. Sarmaşık Operasyonu kapsamında tutuklanan CHP’nin Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran’ın yerine yine aynı operasyon kapsamında gözaltına alınan ancak daha sonra serbest bırakılan CHP’li Meclis üyesi Mustafa İnce’yi aday gösterdi. Tutuklu bulunan Avkıran ise birinci sıradan Belediye Meclis üyeliğine aday oldu CHP’nin bu formülle Avkıran’ın seçimlerden sonra tahliye olması halinde İnce’yi istifa ettireceği, boşalan belediye başkanlığı koltuğuna meclis içinde yapılacak seçimle yeniden Avkıran’ı oturtmayı planladığı iddia edildi.

FARE KAPANINA ‘VEKİL’ OYUNU

FARE Kapanı Operasyonu kapsamında tutuklanan CHP’nin Alaçatı Belde Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın yerine meclis içinden seçilen Muharrem Özen aday gösterildi. CHP tutuklu Dalgıç’ı yine birinci sıradan belediye meclis üyesi adayı olarak gösterdi. CHP’li Muğla Bodrum Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan da, bakanlık tarafından görevden alındı ve hakkında açılan dava sürüyor. Ancak Saruhan yine aday listelerinde CHP Yalıkavak Belediye Başkan adayı olarak yer buldu.

CHP: SUÇLU DEĞİL

star’a konuşan İzmir CHP İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, tutuklu başkanların aday gösterilmesiyle ilgili olarak, şu açıklamayı yaptı: ‘Ben başkanlarımızın masum olduğuna inanıyorum. Mahkeme süreci devam ediyor. Mahkeme ile suç henüz sabit görülmemiş. Dolayısıyla şu an suçsuz olarak bakmak zorundayız. Devam eden yargı süreci var. Mahkeme sonuçlanmadan suçlu demek doğru olmaz.’ AHMET KAPLAN
http://www.stargazete.com/politika/chp-nin-tutuklu-adaylari-sasirtti-170087.htm

bu ne alaka? önemli olan yolsuzluk yapana sahip çıkmamak..

HTML