Ram Ların Kıskançlığı:)

ahmert

New member
arkadaşlar 1gb (400mhz) birtane ramim var.1gb kingston (400mhz) başka bir ram daha takınca pc açılmıyor.nedendir anlamadım.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.ramimin markasını bilmiyorum ama everest programında baktım resimler altta:)
not:ramleri tek tek takınca çalışıyor anakartım asus p5rd1-vm (16 bit galiba)

munib

New member
ramların aralarında bir hızları var mesala 533 .667. 800..1024.taktığın ramların hızı eşit olmalı yoksa çakışma olur açılmaz.tek tek takınca çalışır sorun çıkartmaz iki ramı farklı takınca hızları eşit deyilse çakışır. açılsada bir süre sonra çakışma olur benim başıma gelmişti aynı olay ram ın biri farklıymış bir sure çalıştı format atınca açılmadı ram dan dolayı

mchasso

New member
Dostum aynı sorun bendede var ramlar farklı marka olunca çakışıyor aynı markada olmasına özen göster artı birde ddr 400 ghz hızındaysa ötekide aynı olmalı ona ıyı bak

puppet

New member
Arkadaşım RAM'lerinden birisi 200 Mhz diğeri ise 400 Mhz.Anakartın ikisini de destekliyor ancak bu RAM leri aynı anda çalıştıramazsın.

sukeyta

New member
biosa gir ram hızlarını ayarla .mesela biri 400 biri 200 se ikisinide 200 yap dene bi ben böyle çözdüm

HTML