Rüştü: Ortamı biraz yumuşattıysam ne mutlu bana

cristopher

New member

Beşiktaş kalecisi Rüştü Reçber’in, hakemin kararına itiraz edip, “Top benden çıktı” demesi yürekleri ısıttı. Futbolda çok gergin günlerin yaşandığını söyleyen milli file bekçisi, “Futbol sadece takım tutmak değildir” dedi.

SERDAR SARIDAĞ'ın haberi

Denizlispor maçında hakem Abdullah Yılmaz’ın aut kararına itiraz ederek, topun kendisine çarpıp kornere çıktığını işaret eden Beşiktaşlı Rüştü’nün bu tavrı, taraflı tarafsız herkesi mutlu etti.

1-0 galip gelmelerine rağmen, maçtan çok Rüştü’nün bu centilmen tavrı konuşulurken, emektar file bekçisi, futbolun şu günlerde bu tür güzelliklere ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Hakemin korner vermesi için elinden geleni yaptığını belirten Rüştü, “Hakem neden aut verdi bilemiyorum. Demek ki açısından pozisyonu öyle gördü. Belki de benim işaretlerimi anlamadı” dedi.

Siyah-beyazlı milli kaleci şöyle devam etti:

“Neden böyle bir itirazda bulundum; bunun cevabı çok basit ve anlamlı. Son haftalarda futbolumuzda ülke olarak çok gergin günler yaşıyoruz. Böyle bir ortamda benim elime geçen fırsatla futbolun ne kadar güzel bir spor olduğunu bütün Türkiye’ye göstermek istedim. Futbol sadece takım tutmak değildir. Futbol, bu şekilde oynanınca güzeldir. Bu gergin ortamı yaptığım bu itirazla bir nebze olsa bile yumuşattıysam ne mutlu bana” diye konuştu.

‘Gol olsa da farketmezdi’

Rüştü Reçber, eğer hakem Abdullah Yılmaz aut kararından dönerek korner verse, ardından gol olsa hangi duyguda olacağını ise şöyle açıkladı:

“Eğer gol olsa, demek ki olacağı varmış diye düşünürdüm. Açıkçası o an aklıma öyle bir düşünce gelmedi. İnsan hayatında doğru bildiğini yaptığı sürece şans çoğunlukla yanında oluyor. Maçı da attığımız tek golle aldık. Evet kötü oynamış olabiliriz ama büyük takımlar kötü oynadıkları zaman bile kazanmasını bilmelidir.”

Milliyet

Kaynak:Rüştü: Ortamı biraz yumuşattıysam ne mutlu bana haberi Spor haberleri Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var

icemen

New member
Türk Futbolu' nun yetiştirdiği en centilmen sporcuların sonuncusu.
Mehmet Özdilek, Ertuğrul Sağlam, Ergün Pembe, Rüştü Reçber bunlar benim aklıma gelen Karakteri en düzgün futbolcular. Yeni nesil biraz örnek alsa sizi n' olur

HTML