PSW.OnlineGames.NMY virüs ile ilgili yardım

iGoogle

New member
PSW.OnlineGames.NMY nod 32 buluyor silindi diyor silmiyor yaptığım işlemler
CCleaner
ComboFix
NOD32
Avast
kaspersky
PestPatrol
SUPERAntiSpyware
Registry Mechanic
Malwarebytes' Anti-Malware
Bunların hepsi ile temizliği denedim,NOD32 yi son olarak tekrar kurdum şu anda birşey yok ama eminim tekrar çıkacak ortaya,çok korkunç bir virüs virüsü tanıyan arkadaşların yardımını esirgememesini rica ediyorum şimdiden teşekkürler herkese.

colt2021

New member
bu virüs ten kurtulmak için tek bilgisyaradan bağlanıyorsanız ve i. e kulanıcısı iseniz yapılması gerekenler internet bağlantınız kesiniz güvenli modda anti virüs parogramlarıyla taratıp virüsü temizletiniz daha sonra internet seçenekleri>güvenlik>özel düzey>java programcıkları devre dışı bırakınız

daha sonra c:>windows >sistem32>driver>etc>hosts dosyasına şunları ekleyiniz

önemli not : aşağıdaki linklere kesinlikle tıklamayınız

127.0.0.1 g.asdafdgfgf.com/ads.js
127.0.0.1 www.g.asdafdgfgf.com/ads.js
127.0.0.1 g.asdafdgfgf.com
127.0.0.1 www.g.asdafdgfgf.com
127.0.0.1 x.222360.com/ads.js
127.0.0.1 union.222360.com
127.0.0.1 www.222360.com
127.0.0.1 *.222360.com
127.0.0.1 .js.multi.com
127.0.0.1 .js.multi.co

son not : ağda başka pc varsa gene gelecektir

iGoogle

New member
bu virüs ten kurtulmak için tek bilgisyaradan bağlanıyorsanız ve i. e kulanıcısı iseniz yapılması gerekenler internet bağlantınız kesiniz güvenli modda anti virüs parogramlarıyla taratıp virüsü temizletiniz daha sonra internet seçenekleri>güvenlik>özel düzey>java programcıkları devre dışı bırakınız

daha sonra c:>windows >sistem32>driver>etc>hosts dosyasına şunları ekleyiniz

önemli not : aşağıdaki linklere kesinlikle tıklamayınız

127.0.0.1 g.asdafdgfgf.com/ads.js
127.0.0.1 www.g.asdafdgfgf.com/ads.js
127.0.0.1 g.asdafdgfgf.com
127.0.0.1 www.g.asdafdgfgf.com
127.0.0.1 x.222360.com/ads.js
127.0.0.1 union.222360.com
127.0.0.1 www.222360.com
127.0.0.1 *.222360.com
127.0.0.1 .js.multi.com
127.0.0.1 .js.multi.co

son not : ağda başka pc varsa gene gelecektir
Teşekkür ederim hocam bir kaç sorum daha olcak mümkünse
1) internet seçenekleri/güvenlik/özel/düzey burdaki tüm seçeneklere java programcıkları devre dışı bırak yapıyoruz dogrumu yani internet,yerel internet,güvenilir siteler,yasak siteler bunların hepsine teker teker yaptım
2)Ağdaki pclerde aynı virüs varsa yine bulaşır doğrumu yada şöyle sorayım ağa farlı bir pc bağlasak problemin yine ortaya çıkma durumu varmı ?
3) Sorunumuz ALMAN NAB mı?

colt2021

New member
ağdaki tüm pclere aynı işlemi yapman gerkiyor yada anti arp ayad arp rotect programları kullan

son olarakta xp kullanıcısı isen sp 3 yap bununda faydasını görürsün dirver problemi yaşarsın ama güvenliği idare eder

Fatih Hoca

Banned
Çok mikrop bi virüs gerçekten. Flash disc yoluyla bulaşıyor genelde.

exercioss

New member
arkadşım bu virus bilgisayara zarar vermez ama senin msn , knıght, silkroad vb seylerde şifren varsa onu gizli yanıt vb herşeyle kim koyduysa ona verir

silmeninde bir yolu spy hunter scanner dir başka yolu varmı bilmem banada bulaşmıştı ma ben bunla silmeyi başardım sen de başarırsın belki:D:D:D

exercioss

New member
obir silkroad veya knıght ta charın varsa onu hacklemek için yapılmış bir keylogger dir arkadaşlar onu tek bir yolla silebirlisiniz oda
SPY HUNTER
DİR Dikkatli ol charını kaptırma.....

the esat

New member
online game virusu sılkaroad ilgili virus rev6 sıtesınden bulasıyor ve charlar hacklenıyorun dıkatlı olun

cgdsbll

New member
usta dedikleri doğru çok lanet bir virüs ve av lerle silinmiyor silinmiş gibi gözüksede arka planda çalışıyor yada uygun zemini bulunca horluyor ben format atana kadar denemediğim av ve yöntem kalmdı kolay gelsin

the esat

New member
bilgısayarın ilk acıldıgında F8 tusuna bas ve guvenlık modunda çalıtır vıdowsu sonra anti virüsle tarat virüsü bol delete ye bas kesın sıler Emin oL

HTML