programları windowsun bulunduğu sürücüden farklı bir sürücüye kurmanın etkisi nedir?

İSKETE

New member
Pcye format attık ve xpyi C sürücüsüne kurduk. Xpmiz sıfır ve hiçbir program kurmadık.
Sonra programları windowsun kurulu olduğu C sürücüsüne değil de D sürücüsüne kurduk
Bunun pcye etkisi ne olur?
1)Pc programları hızlı çalıştırır çünkü C sürücüsünde windowsun çalışması için geniş bir alan korunmuş olur.
2)Pc programları yavaş çalıştırır. Çünkü windows ayrı sürücüde programlar ayrı sürücüde. Bu da zaman kaybına neden olur.
3)Bunun programların çalışma hızına hiçbir etkisi yoktur.
4)Virüs saldırılarından daha iyi korunuruz.
5)Bunun virüs saldırılarına hiçbir etkisi yoktur.

Acaba bunun pcye bir etkisi nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Saygılar.

Forax

New member
bn yıllardır oyunlarımı hep başka sürücüye kuruyorum ve daha fazla performans alıyorum çünkü C: de hem windows hemde oyun olunca şöyle bişe oluyo harddiskin diskin üstündeki göz hem windows dosyalarını okumak zorunda kalıyo hmde oyun dosyalarını
NOT:2 tane HDD var :)

abcas

New member
kolay kolay birşey olmaz ancak hiç beklenmedik bi hata alırsanda sasırma, sonucta kurdugun programlar windowsla entegre çalışıyor.

İSKETE

New member
abcas hocam haklıymış çünkü ben bunu denedim. bütün programları d ye kurdum daha doğrusu kurmaya çalıştım ve programların bir kısmı kurulum sırasında hata verdi ve doğru çalışmadı bende mecbur yeniden format atıp bütün programları cye kurdum. hiç sorun yok. pc şu anda düzgün çalışıyor.
demem o ki siz siz olun windowsu hangi sürücüye kurduysanız programlarıda o sürücüye kurun.

halepci

New member
fakat yedekleme yapmak için d sürücüsünü kullanmamızda bi sakınca olmuyor heralde değilmi?

koca baba

New member
kardeşim hiçbir sakınca yok başka bölüme kurabilirsin ancak şunu unutma ki sen başka bölümede kursan programlar işletim sistemiyle entegre çalışır sen istemesende kurduğun oyun yada programlar bazı dosyalarını sisteme yani c sürücüsüne atarlar yani herhangibir formatlama durumunda diğer bölüme kurduğun program veya oyunlar sistemi yeniden kurduğunda çalışmaz

neterkhert

New member
Çogu oyun çalışabilir.ben internet cafe işletirken oyunları hep d sürücüsüne atardım. özellikle call of serisi, pes serisi,battle for middle earth gibi oyunlar sorunsuz çalışıyor. hem cye format attıgınızda yeniden kurmanız gerekmiyor ki bu yüzden daha pratik oluyor.ancak arkadaşların dedigi gibi bazı oyunlar özellikle "save ve data dosyaları"nı C'ye (belgelerim vs..) atanlar sorun cıkarabiliyor.
Programlar bakımından ise zaten cogu windows dll'lerini kullandıgı için D'ye kurulması sorun yaratabiliyor.

peristerax

New member
Kurulum (install)

Kurulum (install) yapmadan d ye kurarasan daha doğrusu atarsan oyunları bir hata vermez ama bazı programlar varkı direkt c yi görüyor ve değiştiremiyorsun. Onlarda an adosya d de olsa bile c ye mutlaka bir klasör atıyor onlar problem çıkartabilir. diye düşünüyorum.

HTML