ProBina V14.1 SP5 Beta yaması...

askecer

New member
Herkese Mrb arkadaşlar;
Ben Probinanın lisanslı kullanıcıyım. 14.1 sp4 versiyonunu kullanıyorum. ama özellikle kolon hesaplarında çok sorun çıkarıyordu. Bitürlü bazı kolonların Kesme Kuvvetini yenemiyordum. Boyutlarını nekadar değiştirdiysemde olmuyordu.

Benim gibi başka bir meslektaşımızın başınada bu sorun gelmiş ve programın destek merkezine mail yollamış. cevap olarakta aşağıdaki linkte verdiğim yamayı yollamışlar. Klasörün içinde yapılan düzeltmeler açıklanmış. Yapacağınız şey klasörün içindeki dosyaları ProBina141 içine kopyalayıp "tümüne evt" demek. Bu yama;
1) Kolon Kesme Kuvveti Sorunu,
2) Kiriş Sehim Hesabı düzeltmeleri,
3) Kiriş Pafta Sorunlarını çözmüş gibi görünüyor.

Ben kolon hesabını denedim. sorun çözülmüş. Sanırım yakın bi zamanda kendi sitelerinde yamanın en son halini yayınlarlar. çünkü mesletaşıma "bu yama şimdiki sorununuzu çözer." tarzında yaklaşmışlar.

Benimle aynı dertten muzdarip arkadaşlarım olabilir düşüncesiyle yamayı paylaşmak istedim. Umarım bikaç kişiye faydalı olurum. herkese iyi çalışmalar... işte link:

http://rapidshare.com/files/71816177/yama_14_1__sp5_beta.rar.html

080407

New member
sağol kardeşim paylaşımın için ben de lisanslı kullanıcısıyım ve de prota merkezi aşındırdığım sebebplerden biridir bu ki sp5 sadece kolon kesmelerinde değil daha bi çok sorunda aşamadığımız engeleri aşmamızı sağladı.

bu yama sadece lisanslı kullnaıcıların işine yarar o da ayrı bir mevzu.

prota açıkçası joseph bey ya da mustafa bey bu neden olmuyor bunu neden yapmama izin vermiyor bu program gibisinden serzenişlerime v15 de daha iyi olucak demekle yetiniyorlar.
sanırım tüm lisanslı kullanıcıların derdi aynı ve herkes umudunu v15 e bağlamış durumda umarım bi çok sıkıntımız giderilir.

herkese kolay gelsin paylaşımla daha iyiye :)

fffbbbyyy

New member
Siz birde ide 5.509 u görecektiniz.Sizin program hatalıda olsa çalışıyormuş.5.509 da Analiz , Rapor , Metraj v.s. neye elinizi atsanız döşemelerden kaynaklanan bir sorundan dolayı programdan atıyordu.
Birde geçmişe yönelik uyumluluğu olmadığından onda açtığımız projeleri eski versiyonlardada açamadık.İde yetkilileri 5.510 u çıkarana kadar iki modelimi yeniden yapmak zorunda kaldım.
Gerçi 5.510 da çok sağlıklı değilde başınızı ağırtmayayım.
Yazılımlar arasındaki mücadele ve yönetmelik değişikliklerinden dolayı biz kullanıcılar çile çekiyoruz.Şu an yapmaları gereken en doğru şey üç çok kullanılan programımızında isimlerinin sonuna BETA kelimesini eklemek olsa gerek.Çünkü programlar inanınki bir beta programda bile olmaması gereken yazılım hataları içeriyor.
Örnek:NetCAD programı çift çekirdekli bilgisayarlarda çalışmıyor.Çalıştırmak için çekirdeğin birini kapatıyorsunuz.Binlerce Euro ver al sonuca bak.
İyi çalışmalar.

HTML