Power Fan Çalışmıyor acil dostlar!

Fuat

New member
Dostlarım şimdi benim durum biraz karışık ya da ben hiç karşılaşmadım bilmiyorum.

Power imin Fan'ı dönmüyor yani çalışmıyor.Ancak pc açılmasında oyun oynamada herhangi bir sorun yok.Ancak Power'in fanının çalışmaması korkutuyor beni.

Anakarta bir zarar verir mi?İşlemcinin fanı calısıyor sorun yok.
İşlemci E2160 1.80Ghz
ekran kartı yok şuanlık 10 board kullanıyorum.

Yalnız biostan QFan özelliğini aktif edip biraz kurcalamıştım.Onu kurcalamamla bu Power'in fanının çalışmama durumu arasında bir bağlantı olabilir mi ?

ssteel

New member
biostan oynadığın fan ayarlarını eski haline getir power zamanla ısınır fan çalışmazsa power ı yakarsın

Fuat

New member
Oc mi yapsam ne :D eyv hocam ben bir biosa bakayım sonucu buraya yazarım saolasın

Yok hocam default ayarlara getirdim ama hala Power fanı çalışmıyor tık yok.Ama pc de bir sorunda yok bilmiyorum neden...

djpeace

New member
çözümün kolay hemen bir bilgisayarcıya gidip ucuzundan bir psu alıyorsun :D (ucuzundan dedim çünkü onboard kullanıyorum demişsin)

Fuat

New member
Yok dostum ekim 7 sinde üni.liyiz burs gelecek ekran kartı alıcaktım Nvdia 9500gt bu power i 2.el almıştım sorun yoktu.Bana önerebileceğiniz pahalı olmayan bir power var mı?

Zeytin

Zeytin&Limon
: )

Servisteki yillarim aklima geldi. Birisi kosarak gelmisti abi abi fan donmuyor niye olabilir ki makine de acik diye

bazi anakartlarda boyle bir durum var fani gerektiginde kullaniyor slient mod gibi. sicaklik degerlerini yazabilirmisin bana fan arizali mi yoksa calismak mi istemiyor onu tesbit edelim.

sistem bosta iken sicaklik degerlerini everest le bakabilirsin.

ayrica netten super pi programini bulup hesap yaptirmayi dene bakalim fan calisacakmi?

Fuat

New member
O program nedir dostum hesap yaptırmak derken? Everestle şuan sıcaklıkları yazayım.

Voltaj CPU çekirdek : 1.3
Soğutucu Fanlar : CPU : 2.1
Sıcaklık HDD : 38
Sıcaklık CPU Çekirdek 1 . Çekirdek 1 : 29
Sıcaklık CPU Çekirdek 1. Çekirdek 2 :27
Sıcaklık CPU : 27

ssteel

New member
benim gibi üç ayrı yerden dosya çek bi taraftan dvd yazdır senin fan kasayı bile havaya kaldıracaktır :)

Zeytin

Zeytin&Limon
Sicaklik degerleri o program calisirken ne durumda acaba?

fanin hic donmemesi hayra alamet degil arada da olsa donmesi gerekir

ama islemcinde cok soguk be kardesim hayret : )

makinende res atma problemi varmi?

Fuat

New member
Hocam gittim bugun gerçek 300w aldım bana yeteceğini umuyorum.aynı power e 9 kamera ve pc nin kendisi de bağlı durumda çok kaliteliydi.aynısını aldım umarım sorun çıkmaz artık.Şuan çok güzel dönüyor,sıkıldıkça izliyoruz ailecek :D

Fuat

New member
Evet dostum teşekkür ederim yardımın için.Yalnız pm atsam msnden bana bazı konularda yardımcı olur musun?

HTML