Portal tarzı bşi kurmak?

shekill

New member
S.a arkadaşlar... 3.5.3 vb sitem var... buna ana sayfa tarzı bşi yapmak istiorum...
Yani adventage fln gibi bişi delde mesela asp script kursam forum bölümünü vb ye yönlendirsen olurmu.... site şuanda sadece forum Şuan gündemde olan vb portalları dielde daha farklı bişi yapmak istiorum nasıl bişi önerirsiniz?

cemond

New member
mambo, joomla olabilir mesela ama daha değişik bişiler diyosan :) bekle biraz ben üzerine ilgileniyorum bunun:)

hun

New member
Arkadaşlar bu konuda bende bazı çalışmalar yapmaya çalışıyorum. Eğer entegre bir portal kurmayı istiyorsanız joomla çok iyi bir tercih olmasına karşılık tam anlamı ile entegre olması hem alt seviyede biligisi olan birine göre daha zor hemde sanırım eğer uyuşmazlık olursa forumunda zarar görme olasılığı var. Birde bunun ile ilggili bir köprü çalışması varmı bilmiyorum ama joomla 1.0.7 ile 3.5.3 vb nin bir köprüsü var ama buda portalla forumu ne kadar entegre etsede aynı kullanıcı aynı şifre ve üyelik adı ile hem foruma hemde portala ayrı ayrı giriş yapmak zorunda kalıyor. Ben localhostta ve free hosta denediğim kadarı ile mkportal bu konuda çok kolay kuruluyor ve çok kolay entegre oluyor. Joomla kadar olmasa da bence mkportalda gayet güzel bir portal . Ama hostunuzun linux olması gerekebiliyor . Meselan benim host windowsta ve çok zor oluyor . Ayrıca mk portalıda kuramadım sırf windos tabanlı diye.

Benimde sormak istediğim şu . Yani bir poratal kurulsa ama bu (başka bir datbaseyede kurulabılır) entegre olmasa yani portalda sadece genel makaleler kullanıcıların üye olmadan kullana bildikleri bilgiler olsa sadece. Üye zaten portalda neden üyeliğini girsinde dolaşsın . İstediği gibi dolansın dursun . Bir forum link i konulusun ve oradan foruma yönlensin forumu üye olamadan kullanamasın. Bunu joomlada aslında yapabilirsiniz yani yeni üyeliği kapatırsınız . Ama bu seferde daha önce üye olanlar olacak onlar orada ki üye giriş bölümünden giriş yapmaya çalışacak ve olmayaçak . Herkezede tektek bunu anlatamayacağından bu üye kaybına dahi sebeb olabilir. Adam benim üyelimi silmişler diyebilir. Bu üye giriş menüsünüde portalın ana sayfasından çıkarabilirmiyin yada bunun gibi bir başka bir tempeles varmı. Yani bu joomlanın uye giriş menüsünüde ana sayfadan çıkarırsam busefer admin olarak ben nasıl giriş yapıcam admincp ye . Bu gibi bir durum hakkında bana fikir olarak yardımcı olacak arkadaşlar varsa bu başlık altında önerilerini bekliyorum.

Saygılarımla......

HTML