port açmak ne işe yarıyor

gazolay

New member
bir ara merak ettim bir port açtım ..emule programı için sonra düşündüm emule ne dir yaptığı iş ne bakıyorum lıwe gibi ares gibi bir şey üstelik onlarda port açmaya gerekde yok bu iş ile bilgim hala bu düzeyde şimdi biraz daha bilgi sahibi olmak istiyorum port neden açmalıyım emulu başka ne iş görüyor bana port açmanın benim için ne gibi bir süprüs olacağını söylermisiniz tşk ederim şimdiden

cel_engin

New member
emule ares limewire gıbı p2p yontemı ıle kısıden kısıye dosya paylasım programıdır...emule'nın dıger programlardan bır cok artı özelliği var...bunların başında virüs oranlarına baktıgında emule'de dıger paylasım programlarına oranla daha az (ben 4 yıldır kullanıyorum daha denk gelmedım) vırus bulunması...zaten paylasıma konulan dosyada vırus varsa program bu dosyanın dagıtılmasını onluyor...bır dıger artı ozellıgı de sahte dosyaların az olması olanlarında ıkı tıklama ıle gorulebılmesı ve hemen ardından dosya ındırılmesının ıptal edılmesı kı sahte dosya sayısı da dıger programlara nazaran daha az...
port acma ısıne gelınce torrent te de aynı emule gıbı port acma olayı var bunun nedenı trafık akısını daha verımlı bır sekılde kullanmaktır...port acmak sana hıc bı surprız getırmez...zaten basına surprız gelecek olsa msn ve internet explorer da kendı portlarını acıp oyle işlem goruyırlar...eger aklına takılan herhangı bır soru olursa emule yardım kanalına beklerım :) bı subcomadante demene bakar :p

zarta

Banned
bazen bilgisayara sızmak isteyenler, bilincsizce acılmıs portları zorlayabiliyorlar.
tehlikeli yanı bu diye biliyorum

HTML