PKK'nın diyemediğini TARAF gazetesi söyledi... "TÜRKİYE TERÖRİST BİR ÜLKEDİR"

OrHUN_BEY

New member
KK'NIN BİLE CESARET EDEMEDİĞİ SÖYLEM
'Unutma Başbakan, yazarlar kadar başbakanlar da yarı teröristtir bu ülkede' diyen Özgün, terör örgütü PKK'nın bile açıklamalarında kullanmaya cesaret edemediği 'Terörist TC' söylemini kulanması dikkat çekti.
"SEN DE TC DEVLETİ TERÖRİSTTİR DE"

Başbakan Erdoğan'ın Ahmet Türk'e ve DTP'ye 'PKK'ya terörist de' çağrısına Türk'ün de 'Sen TC devletine terörsit de, ben de PKK'ya terörsit diyeyim' cevabı vermesi gerektiğini savunan Taraf yazarı, Erdoğan'ın bunu söyleyemeyeceğini bu nedenle de Ahmet Türk'e 'PKK'ya terörist de' çağrısında bulunmaması gerektiğini savundu.

DEVLET TERÖRÜ
Taraf yazarı Gökhan Özgün'ün yazısında bazı bölümler şöyle devam ediyor..
"PKK'ya terörist, ben diyorum. Ama ben, devletlerin de terörist olduğunu, olabileceğini biliyorum, görüyorum, hatırlıyorum. Bu devletin terösit olduğunu anlamak için de öyle bin kanıta ihtiyacım yok. Ben yargıç değilim, savcı değilim. Yazı yazanların ölümü göze aldıklarının 'varsayıldığı' ülkenin devleti terörist değil de nedir?

Şimdi başbakana soruyorum. Sen TC devletine terörist diyebiliyor musun? De, Ahmet Türk hala PKK'ya terörist demezse, sonuna kadar senin yanındayım.

http://www.gencturkhaber.com/gokhan-ozgun-taraf-pkk-kurt-ahmet-turk-erdogan.html,0a4a4

zinci78

New member
Sen Türkiye'de terörün ne demek olduğunu bilmiyomusun?Bu tür haberleri de buralara taşıyıp köpek kadar bile değeri olmayan yaratıkların söylemlerine hak verir tarzda yazılar yazıyosunuz.Yazıklar olsun size.Ne olursa olsun o vatan haini köpeklerle birlik olanlarında onlardan farkı yoktur ve olmayacaktır.Lanet olsun...

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
Kıblesi Amerika olan ve pkk probagandası yapan bir gazetenin yazarından şaşılmayacak bir açıklama.Üzücü olan forumda bunların maşası olanları görmek

atn42

New member
Sen Türkiye'de terörün ne demek olduğunu bilmiyomusun?Bu tür haberleri de buralara taşıyıp köpek kadar bile değeri olmayan yaratıkların söylemlerine hak verir tarzda yazılar yazıyosunuz.Yazıklar olsun size.Ne olursa olsun o vatan haini köpeklerle birlik olanlarında onlardan farkı yoktur ve olmayacaktır.Lanet olsun...
ağzına sağlık
az bile söylemişsin
bu hani şu sakallı vatan haini yazar geçinen insan müsveddesinin gazetesi değilmi

o it (dört ayaklı insan dostlarından özür diliyorum) bi röportajında şöyle diyordu
türk askeri operasyon yaptığı zaman
leşlerin arasında tanıdık isim varmı diye içi titreyerek bakıyorum
eeee
bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim
arkadaşın terörist
sende teröristsin
gazetende terörist gazetesi
başka söze gerek varmı

bu leş kargalarının yazılarını da buraya koymayın artık kardeşim
amacınız ne
çok istiyorsanız parasını verir alırsınız
onlarda o parayla pkk ya kurşun alır
olurmu...

Saygılarımla...

İnadına NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ramo46

New member
Taraf gazetesini gatete diye savunanlar okumalı bence.
Taraf gazetesini savunanlar artık bu gazetenin kime
hizmet ettiğini anlayın...Taraf gazetesi pkk yı bile kullanmaktadır
Taraf gazetesi pkk lıları kullanan dış güçlerin gazetesidir...

Sözde kırt devleti kurulmasına destek verenlerin amacı,
asıl o toprakları sahiplenmek istemesidir.Bunun birinci
ayağı ıraktı ,ikinci ayak iran dı fakat Gürcistan olayından
sonra ertelenmek zorunda kalındı..Üçüncü ayak ırakın
kuzeyindeki oluşumdur ve devam etmektedir.Bu uzun
soluklu bir maratondur.Bu ingilizlerin yüzyıl önce kurmuş olduğu
bir hayaldi fakat bayrağı ABD aldı...Bu kaos ortamı petrol tükenmeden
bitmez.

Artık lokal olaylara younlaşacağımza bütünü görmeye çalışalım.

dark007

New member
taraf abi adı üstünde. adamlar onun bunun köpekliğini yapıyorlar. bize oşt demek düşer.

flex

New member
ben inanıyorumki bir gün bu köpeklerin hepsi temizlenecek lanet olsun pkk ya ve sempatizanlarına!!!

samco_deu

samcho
taraf denilen paçavraya inanların vay haline pkk gazete çıkarsa bu kadar yazamazdı.peki ben şimdi o yazara soruyorum Türkiye terörist ise sen orada kafan hala vücudunun üzerinde masanda rahatlıkla nasıl bu yazıları yazabiliyorsun.Sen hangi ülkede böylesine bir yazı yazabilirsin.Özgürlükler ülkesi olara lanse edilen abd.de bile devlete terörist diyemezken Türkiye'de bu kadar rahat yazı yazıp bir de bu vatana terörist nası dersin aklın mı yok fkrin mi yok.Ama amacınız belli insanları provake ederek devlete karşı ayaklandırmak.Tsk'ya yapmaya çalıştınız başaramadınız şimdi sıra devlete mi geldi

BORiS

STOLGRADNAYA
Yazının Tamamı

Devlete terörist dedi
Polemik yaratan haberlere imza atan Taraf'ın yazarından devlete yönelik büyük hakaret

Taraf yazarı Gökhan Özgün, terör örgütüne 'terörist' diyemeyen DTP'ye destek verdi ve devleti teröristlikle suçladı. Özgün, Türkiye Cumhuriyeti'ni terör örgütü PKK ile bir tuttu.İşte şoke eden o yazı:

Teröristin yarısı

Bir zamanlar mafyayı güçlü kılanın ne olduğu takılmıştı kafama. Siyasi ve sosyolojik olarak değil. Temelinde bir mafya üyesini sıradan insandan farklı kılan neydi?

Derken, Sedat Peker’in uzun ve beni altüst eden mülakatını izledim, Kanal 6’daydı hiç unutmam. Bebek’te öldürülen, adını neydi unuttum bir mafya üyesinin karısının konuşmasını duydum televizyonda.

Mafya, şaka değil, gerçekten ölümden korkmuyordu. Zerre korkmuyordu. Ölüm gerçekten onların hayatının bir parçasıydı.

Şimdi ölümden gerçekten korkmuyorsanız, çıkın sokağa, aç kalmazsınız, öyle kolay kolay ezilmezsiniz de. Ne kadar yaşarsınız o başka, ama hiçbir iktidar size kolay kolay hükmedemez, hiçbir düzen size kolay kolay nüfuz edemez.

Ölümden korkmamak insan denen faniye bahşedilmiş büyük bir felsefi ‘güçtür’ maalesef.

Benim gibi ‘şuursuz’ addedilen yazarların da yanına yanaşılır ara sıra, korkmuyor musunuz denilir? Aslında sorulan soru şudur? Ölümden korkmuyor musunuz?

Çünkü yazdıklarınız yüzünden bu memlekette ölüm tehdidi altındasınızdır. Ben, yazdıklarım için ölümü göze alır mıyım? Hayır, almam. Zinhar, almam. Ama yine de yazarım, bu anlamda şuursuz tanımı doğrudur bizim gibiler için. Bu memlekette bırakın muhalif yazarları, devletin kalemleri bile öldürüldü. Niye? Hedef şaşırtmak için. ‘Propaganda’ için. Ortalığı karıştırmak için. Yazar olarak ne kadar ‘ehemmiyetiniz’ artarsa, o kadar hayatınız tehlikededir. Ergenekon konuşsun. Ergenekon çok önemli. Çünkü nelerin mümkün olduğunu gösterdi. Bir silahlı propaganda dilini, mecrasını, ‘belki’ de yok etti.

Bir yazar bu iklimde, bir teröristin, bir mafya üyesinin felsefi olarak yarısıdır. Şuurlu ya da şuursuz, ölümü şu veya bu şekilde göze alır. Bu, hiç ama hiç küçümsenmeyecek bir felsefi ortaklıktır.

Yani, buralarda bir yazarın vücut kimyasının uzağında yakınında ölüm vardır. Bir varlık, bir ruh olarak, maalesef bir teröristin yarısıdır.

Böyle bir memleketin başbakanı da, bir taraftan kapatılma davasıyla uğraşırken, bir taraftan bir takım ‘cinayetler’ temsil ettiği hareketin üzerine atılırken, kalkar, Ahmet Türk’e sorar. Terörist mi, değil mi? Dam üstünde saksağanım, ama beline kazma vurmaya geldim.

Çünkü Ahmet Türk’ün aslında şöyle demesi gerekir. Sen TC devletine terörist de, ben de PKK’ya terörist diyeyim.

Devletin terörü hâlâ devam etmektedir. ‘Mümkün’ olabilen mahkemeleri, soruşturmaları, hâlâ sürmektedir. Adamın biri televizyona çıkıp tek başına devlet için 1000 kişiyi öldürdüğünü söylemektedir. Eksik ya da fazla. Ama hakikat şu ki, bu ifadeye çok kimse pek şaşmamaktadır.

PKK’ya terörist, ben, diyorum. Ama ben, devletlerin de terörist olduğunu, olabileceğini biliyorum, görüyorum, hatırlıyorum.

Bu devletin terörist olduğunu anlamak için de öyle binbir kanıta ihtiyacım yok. Ben yargıç değilim. Savcı değilim. Yazı yazanların ölümü göze aldıklarının ‘varsayıldığı’ ülkenin devleti terörist değildir de nedir?

Şimdi başbakana soruyorum. Sen TC devletine terörist diyebiliyor musun?

De, Ahmet Türk hâlâ PKK’ya terörist demezse, sonuna kadar senin yanındayım.

PKK terörü hafızanın yarısıdır. Diğer yarısı devlet terörüdür. Buna, ‘ortak hafıza’ diyorlar. Ortak hafızası olmayan da, boşuna bölünmekten korkmasın. Zaten bölünmüştür. Çünkü ortak vicdanı yoktur. Olsa olsa, bölünme tam olarak idrak edilmemiştir. Bu da işin gerisi oluyor.

Bu zihniyetle sen zaten gerisine karışamazsın, seni karıştırmazlar başbakan.

Bu memlekette gerçekten birlik görmek isteyenler bir avuçsa, bu memleketin bölünmüşlüğünden beslenenler bin avuç.

Mesele, Türkiye’yi bölmemek değil. Sana yanlış anlatmışlar. Mesele, zaten bölünmüş Türkiye’yi bir araya getirmek. Bu her şeyi değiştirir.

Türkiye’yi kim böldü? PKK mı?

Sence yalnızca PKK’nın ya da ‘her şeyin faili’ dış güçlerin gücü buna yeter mi başbakan?

Eğer bunlar Türkiye’yi bölmeye yettiyse, bu devlet, dünyanın en güçsüz devleti.

Türkiye’yi yalnızca PKK bölmediyse, suç ortağı kimdi başbakan? Ama bunu sen söylemeyeceksin. Bunu bana söyletmek isteyeceksin. Çünkü ben, nasılsa yazarım. Çünkü nasılsa ben, yarı teröristim.

Ama unutma başbakan, yalnızca yazarlar değil, başbakanlar da yarı teröristtir bu ülkede. Ölüme mesafeleri, akıbetleri, ‘kefenli’ nutukları bu intibaı veriyor.

Başbakansın, başında bulunduğunu varsaydığımız devlete terörist diyemezsin, bunu anlarım en azından. Ama bir yol daha vardı. Sen onlara hiçbir şey sorma, onlar da sana hiçbir şey sormasın. Sukut ikrardan gelir.

Bu memlekette yalnızca ‘sessiz’ kalarak bir ‘ortak hafıza’ yaratmak fırsatı öyle kolay kolay yakalanmıyor başbakan. Bu fırsatı göz göre göre heba ediyorsun.

Meraklısına son bir not, terörizm kelimesinin kaynağı, etimolojisi, devlet terörüne dayanır. Terörizm tarihte ilk kez, Robespierre’in korku rejimini tanımlamak ve tasvir etmek için kullanılmıştır.

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Devlete_terorist_dedi_207035_1&tarih=04.11.2008&Newsid=207035&Categoryid=1

Benim merak ettiğim konu bu gazetenin yazılarına kaynak gösterip sağa sola saldıranlar
ne diyecek merak ediyorum...Yüzleri birazcık kızaracak mı? Tabi yüz varsa...Tabi onlarda devletimizin terörist olduğunu düşünüyorsa o başka...o zaman da gerçek yüzleri ortaya çıkacak...

versavdis

New member
arkadaşlar dün gece ulusalkanal da yalçın küçük ü seyrettim tekrar programıydı neyse adamı gerçi sevmem ama dün gece söylediği birşey neredeyse uykularımı kaçırdı dedi ki "Bana Apo 'yu öldüreceklerini söylediğim için kızıyorlar dedi peki ben apo suikastını ihbar etmeseydim ne olacaktı biliyormusunuz Apo nun kardeşi ferhat osman (ismini tam bilmiyorum o pezevengin) ile barzani apoyu öldürüp kürtdevletini (yada federasyonu) ilan edeceklerdi eğer doğru söylüyorsa vay bu ülkenin haline

OrHUN_BEY

New member
Sen ne diyosun ya??? Konuyu bir oku önce kaynağına bak ondan sonra mıç ne mıçacaksan... Sana lanet olsun asıl..

HTML