Phpbb + türkçe karakter sorunu

SWeeT6six6

New member
Bir öğrenci girişimi için hazırlamaya çalıştığım foruma türkçe dil destekli phpbb 2.0.19 forum kurdum. Ancak şöyle bir sorun var ki; forum kategorileri oluştururken, mesaj yazarken vs. türkçe karakterler (ı,ş..) "?" olarak gözüküyor. İnternette biraz araştırma yaptım ama bulduğum birkaç yöntem işe yaramadı.
Bu konuda bilgisi olanlar, yardımlarınızı bekliyorum...

MasTerOn

New member
Bu aslında sorun değil gibi duruyor pratik olarak senin tarayıcı ayarlarından olabilir görünüm/dil kodlaması/otomatik
Bunu böyle ayarla bi daha bak yine aynı sorun varsa o saman kullandığın türkçe yamayı gözden geçirmek lazım.

SWeeT6six6

New member
MasTerOn' Alıntı:
Bu aslında sorun değil gibi duruyor pratik olarak senin tarayıcı ayarlarından olabilir görünüm/dil kodlaması/otomatik
Bunu böyle ayarla bi daha bak yine aynı sorun varsa o saman kullandığın türkçe yamayı gözden geçirmek lazım.
Tarayıcı ayarlarımdan değil. Bir forumda bir çözüm yolu buldum. Bu sorunu çözdü ancak yeni bir sorun çıkardı. Şimdi de sitedeki genel türkçe karakterlerde sorun var.

MasTerOn

New member
Tablolarını repair yap düzelir.
Eğer düzelmez ise yeniden ard arda 2-3 kez daha repair yap düzelmesi lazım ama sen bana pm ile sitenin adresini bi verirsen teşhisi daha iyi koyarız ;)

HTML