Php ile yönetim paneli yapmak???

xcgh1

New member
slm arkadaşlar ben php de yeniyim. bir web sitresi yapcam ama ben şöyle bir şey istiyorum. siteyi php ile yapcam ve firmaya yönetim paneli açcam. müşteri yönetim panelini kullanarak sitedeki yazıları ve haberleri değiştirebilecek. mesela irtibat sayfasındaki bilgileir değiştirecek yönetyim sayfasına şifreli olarak gircek ordan değiştirecek sitedede dğişcek.
bunu nasıl yaparım veya elinde döküman olan varsa paylaşabilirmi?

çok önemli bu benim için hazız olursa çok sevinirm. en azında karıştırarak daha rahat öğrenirim ilerdfe kendimde yapabilirim

şimdiden ilgilenen arkadaşlara çok teekkür ederim

On Air

New member
bunu kendi başına yapman nerdeyse imkansız ama hazır içerik yönetim sistemleri var onları kullan
mambo, joomla, php nuke vs gibi.. tavsiyem joomla

xcgh1

New member
tamam onları biliyorum zaten de ben kendime ait güzel bişe olsun istedim yani joomla gibi geniş bişe lazım deil sadece site içindeki bilgileri yenilemeye yarasın yeter

abuenes

New member
Cutenews kur haberler için.
index.html dosyanı hazırla haberlerin görüneceği yere haber alt klasöründe bulunan haber/index.php cutenews anasayfasını göm.
En son index.html dosyasının uzantısını .php yap.

dalgic

New member
gordugum kadari ile azim var ama sadece istemekle olmuyor uygulamakta gerekiyo, istedigin sey şıp diye olucak birsey degil, ilk once programlamayi ogrenmen gerek ondan once platformunu sec, ASP, PHP ve daha sonra kaynaklardan kendini gelistir. PHP icin verebilecegim bir kaynak PHP.

Ogrenme sureci tamamen sana bagli, nekadar cok pratik yaparsan okadar hizli ogrenirsin, ve istedigin paneli yaparsin :).

HTML