Photoshopu hiç bilmiyorum ama kendi avatarımı kendim yapmak istiyorum (tutorial)

amaç photoshopu hiç bilmeyen birine en azından kendi avatarını yaptırmak, bilen bakmasın ve photoshop cs de yaptım ama her versyonda uygulanabilir...
resimlerle anlatım...

1.bölüm 2.bölüm 3.bölüm 4.bölüm

yazı eklemek için 2. bölümün sonundaki
kaydetme bölümünü atlayın,

elimizdeki resim ve avatar olmuş hali,

alıntı değil!
kolay gelsin :]

The Squealer

Special Effects expert
bana göre zor 2-3 yıl uğraşsam yaparım :D

Partizan

New member
eLine sagLik d0stum :) hakLisin cok basit birseyi cok ayrintiLi anLatmissin ;) artik yapamayan....... :)

fr073n

New member
Leo photoshopta ne zaman bşye başlasam hemen sıkılıyorum hatta sildim photoshop'u ama çağ atlayan avatar ve imza olayları ister istemez ilgi uyandırıyo insanda forumda bu konu adına gerçekten de güzel çalışmalar ortaya çıkmış anlatıma verdiğin emekler için ellerine sağlık..

Cakiin

New member
teşekkür ederim umarım işime yarar yani öğrenmeyi çok istiyorum...

Hell

Başarıda bir sanattır.
monalizayıçizenkişi program için sağol yazdımların için ırc de bekliyorum...

çok güzel program herkeze tavsiye ederim

taskingursoy

New member
Ya arkadaşlar ben photoshop'u 2 ayda hiç kimse anlatmadan kendi kendime öğrendim....korkmayın şu ağır programlardan gözünüzü seveyim........hep karıştırın yaaa....yardım isterseniz ben hazırım...

taskingursoy' Alıntı:
Ya arkadaşlar ben photoshop'u 2 ayda hiç kimse anlatmadan kendi kendime öğrendim....korkmayın şu ağır programlardan gözünüzü seveyim........hep karıştırın yaaa....yardım isterseniz ben hazırım...
şimdi şöyle oluyor, pek çok kişi çalışmaları görünce hevesleniyor ama programı açıp kurcalasada çabuk sıkılıyor :), yoksa program öğrenilmiyecek kadar zor değil tabi...
:)

AdmiX

New member
kanka sen bi action yap arkadaşlar kullansın işte avatar action de ismine de yakışır ;)

คђєηq

¢ιкℓє† & รєχ
Heh gozukmuyordu yenılemıssın ellerine saglık birde dostum bole kalp atışı gibi nasıl bir avarta yapa bilirim birde ole bi konu acıp acıklarsan cok sevınırım...

мάgηєtά

New member
AhenG' Alıntı:
Heh gozukmuyordu yenılemıssın ellerine saglık birde dostum bole kalp atışı gibi nasıl bir avarta yapa bilirim birde ole bi konu acıp acıklarsan cok sevınırım...
bi ara hatırlat anlatım yapayım
ama bi kaç temel bilgi edindikten sonra kendinde yapabilirsin

mesela basitçe
ps de bi kalp çiz onu duplicade et
ikinci oluşan kalbin layeri seçilitken ctrl+t yap ve biraz genişlet kalbi [tam köşeden shift tuşu basılıyken çek birazcık]
sonra imageready de ilk frame küçük kalp
ikinci frameyede buyuk kalbi koy olsun bitsin

HTML