phılıps mms460 ses sorunu...

lainhoca

New member
selam arkadaşlar phılıps MMS460/00 marka-model 5.1 hoparlör aldım ve uzun zamandır da hiç sorun yaşamadan kullanıyordum fakat şu birkaç gündür hoparlördeki ses kafasına göre kısılıp artıyor bir türlü anlayamadım. format attım değişen bir şey olmadı.yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

lainhoca

New member
birkaç kez denedim değişen bir şey olmadı :( denetim masasından gerekli ayarları da kontrol ettim hatta ses sürücüsünü tekrar yükledim ama düzelmedi. aklıma codeclerin çakışması geldi belki bir ihitmal dedim böyle bir şey olabilir diye tümünü kaldırdım yine değişen birşey olmadı halen kafasına göre ses azalıyor yükseliyor (ses azaldığında uzunca bir süre bu şekilde devam ediyor sonra nasıl oluyorsa düzeliyor bir müddet sonra) :(:(:(

muratyumuk

New member
Sesi açıp kapattığın ayar düğmesi (trimpot) toz vs. gibi sebneplerden bozulmuş olabilir. Ses kısılmaya başladığında parmağınla ses ayar düğmesine bir kaç kere vur ses geliyorsa eğer çeşitli kontak spreyler ile üzerine ve kenarlarına sıkarak temizle (sprey yalıtkandır mümkün mertebe haret eden yerlerine ve aralıklarına uşlaştırmaya çalış) eğer buda olmuyorsa teknik servis yolu gözüküyor demektir. Tabi arıza tahmin ettiğim şekildeyse.

geçmiş olsun.

lainhoca

New member
Sesi açıp kapattığın ayar düğmesi (trimpot) toz vs. gibi sebneplerden bozulmuş olabilir. Ses kısılmaya başladığında parmağınla ses ayar düğmesine bir kaç kere vur ses geliyorsa eğer çeşitli kontak spreyler ile üzerine ve kenarlarına sıkarak temizle (sprey yalıtkandır mümkün mertebe haret eden yerlerine ve aralıklarına uşlaştırmaya çalış) eğer buda olmuyorsa teknik servis yolu gözüküyor demektir. Tabi arıza tahmin ettiğim şekildeyse.

geçmiş olsun.
maalesef yine değişen bir şey olmadı ses kısıldığında kabloları bile çıkartıp taktım ama hiçbir şey elde edemedim yine anlaşılan teknik servis işi :( yardımlarınız için teşekkürler

HTML