Pes yani!...Hürriyet yazarı 4. Murad'ı homoseksüeL iLan etti..!

cw_attack

New member
Hürriyet Gazetesi Yazarı Mehmet Y. Yılmaz, garip bir iddia ortaya atarak Osmanlı Padişahı 4. Murad'ın homoseksüel olduğunu iddia etti.Y.Yılmaz bu konuda, " Benim ilk aklıma gelen Sultan 4. Murad oldu" dedi.İşte o tuhaf yazı...

’Gay’ padişah kimdi? /Mehmet Y. YILMAZ

RUFUS Wainwright, İstanbul Caz Festivali’nde bir konser verdi. Konsere gidemedim ve caz müziğinde hiçbir yere sığdırılamayan bu sıradışı sanatçıyı izleme olanağım olmadı.

Murat Beşler’in Milliyet’te konserle ilgili yazdığı yazıyı okudum ve doğrusunu isterseniz konsere gidemediğime de üzüldüm.

Wainwright homoseksüel kimliğini saklamayan, kendisiyle de dalga geçen bir sanatçı.

Zeki Müren’i andıracak cafcaflı giysiler giyiyor, soğuk Amerikan esprileri yapıyor ve yukarıda da yazdığım gibi yaptığı müzik kolayca tanımlanıp bir "yere" sığdırılamıyor.

Wainwright, konser sırasında Boğaziçi Köprüsü’nün de homoseksüel olduğunu söylemiş ki yanıp sönen pembe, kırmızı, yeşil ışıklara baktığımda ben de köprümüzün eğilimleriyle ilgili meraka kapılıyorum.

Wainwright’in konserdeki konuşmalarında bir bölüm de Osmanlı Padişahları’na ayrılmış.

Bazı padişahların "gay" olduğundan söz ediyor.

Bu durum bizim Osmanlıcıların gözlerinden nasıl kaçtı bilmiyorum. Yoksa ciddi bir kavga çıkabilirdi bununla ilgili olarak.

Benim ilk aklıma gelen Sultan 4. Murad oldu.

Haremin rakipsiz valide sultanı olmak isteyen annesi Kösem Sultan, oğlunun bir kıza gönül vermesinden korkarak onu "bu işlere" teşvik etmiş.

Yusuf Han isimli bir erkeğe áşık olduğu, onun halk arasında "Emiri Kûn" olarak bilindiği, bugünkü Emirgan semtinin adının da Yusuf’a bağışlanan dev korunun ve içindeki köşkten ileri geldiği rivayet edilir. (Reşat Ekrem Koçu, "kûn" kelimesinin anlamı için Farsça sözlüklere bakılmasını öneriyor!)

Padişahlarına toz kondurmayanları kızdırmamak için bu konuyu burada keseceğim.

Sanırım Wainwright "doğu usulü oğlancılık" ile homoseksüaliteyi birbirine karıştırıyor!

Kaynak

CarlionE

New member
Padişahlarına toz kondurmayanları kızdırmamak için bu konuyu burada keseceğim.

ne alaka şimdi.bu adamlardan bana gına geldi ya.ne zaman nesilleri tükenecek bunların.padişahlarına derken ne demek istiyo acaba.

kursat

New member
o padişahlar şimdi yaşasaydı sana bi toz kondururlardı bide yer kondururdu.tabi bulmuş boş meydanı kafasına göre atıyo elbet gün gelir seninde cezanı veren çıkar !!!(yazı için eline sağlık)

FeryaL

~ÖğretmeN~
Hürriyet Gazetesi Yazarı Mehmet Y. Yılmaz, garip bir iddia ortaya atarak Osmanlı Padişahı 4. Murad'ın homoseksüel olduğunu iddia etti.Y.Yılmaz bu konuda, " Benim ilk aklıma gelen Sultan 4. Murad oldu" dedi.İşte o tuhaf yazı...

Benim ilk aklıma gelen Sultan 4. Murad oldu.

Haremin rakipsiz valide sultanı olmak isteyen annesi Kösem Sultan, oğlunun bir kıza gönül vermesinden korkarak onu "bu işlere" teşvik etmiş.

benım aklıma da sen geldin ne olcak şimdi?????? :saskin

Aysar

New member
ilginc iddia :) .. bu ülkede bos seylerle ugrasan birde almanya var .. isine baksana be adama sen ..

HTML