Perfonmans arttırma!!...

stimpy73

New member
arkadaşlar cümleten slm...sizle şunu paylaşmak istedimmm..

ram'inzi arttırabilirsinz..bunu harddiskinizden bir bölüm ayırarak yapacaksınız ki bu da gayet basit bir işlemle gerçekleşecek..

ewt

adım adım gideceğim:

1) ilk önce masaüstünde bilgisayarım ikonuna bir sağ tık yapıyoruz ve en allta bulunan özelliklere tıklıyoruz...

2)ardından gelen penncereden gelişmiş(advanced) sekmesine tıklıyoruz..bu sırada açılan yeni sayfada ilk sıradaki ayarlara tıklıyoruz(orada 3 adet ayarlar düğmesi bulunmakta biz ilk sıradakine tıklayacağız)

3)burada görsel efektler,gelişmiş,veri yürütme engellemesi çıkacak..biz gelişmişe tıklıyoruz

4)oarada değiştir diye bir seçnek göreceksiniz..tıklayın

5)işte burada karşnızıa c ve d sürücüleri çıkacak oların alt kısmında ise iki adet kutucuk bulunmakta..siz alttaki kutuya gelip ordaki değeri geçmeyen bir değer yazın(örneğin bnde 3045 yazıyordu ancak ben 2048 yazdım) ve uygula deyin size yeniden başlatılsın mı diyecek bi zahmet başlatın lütfen..bilg açılınca artık 2048 değerinde raminiz olacaktır:)....

sistem basit: harddiskten belli bir miktarını ram'e dönştürüorsunuz....güle güle kullanın...

:goz: saygılar

emeğe saygı..alıntı deildir

trafo

Banned
paeuhauahuaehuea ... Sanal Bellek Degeri ile Oynamiş.. Yani Ram ile Oynamiş .. Hiçbirşey Degişmez.. SAnal Bellek = Ram.... gidip Ram Alin Daha Kesin Olarak Artiş olur.. hala gülüyorum oeauaehaeu:D

stimpy73

New member
trafo' Alıntı:
paeuhauahuaehuea ... Sanal Bellek Degeri ile Oynamiş.. Yani Ram ile Oynamiş .. Hiçbirşey Degişmez.. SAnal Bellek = Ram.... gidip Ram Alin Daha Kesin Olarak Artiş olur.. hala gülüyorum oeauaehaeu:D
peki sen öle diosan öledir kardeş :biggrin :p

ossea

New member
eyvallah kardeşim gerçekten işe yarıyor kafadan 80ytl yi çıkaran gidip kendine yeni ram alsın bedavası varken yeniden eyvallah

real35

New member
beyler bu bilindik yöntemdir ancak harddiskiniz raminiz kadar hızlı olmadığı için çok fazla performans artışı beklemeyin

asist

New member
Sanal bellek fiziksel ramin yetersiz olduğu anda devreye girer. Sanal bellek asla performans artırmaz. Bilgisayar işlemcisi bilgiyi direk hardiskten değil ramdan okur çünkü ram hardiske göre kat kat (hemde baya bi kat) hızlı okur. Sanal belleğiniz boyutu sadece fiziksel belleğin yetmediği ve sanal diskinizinde yetersiz kaldığı zamanalr açılmalıdır. Zaten windows bunun için bi uyarı vercektir herneyse kısaca fiziksel raminiz yetmediği taktirde sanal raminiz ne kadar yüksek olursa olsun peformans hiçbir zaman yükselmeyecek aksine hep düşük olacaktır bu yüzden en mantıklısı bir ram alıp takmaktır. Sanal belleğe ihtiyaç duyulmazsa ona nazaranda pcniz daha performanslı çalışcaktır. sanal bellek sadece işeri yürütemk için vardır ama düşük performasta ram kadar hızlı okuyamadığı için

berusa55

New member
Sanal bellekle oynamanın işlemci hızına en ufak etkisi yok bu hikaye...

256 ram vardı 512 daha ilave ettim 768 oldu. cicek gibi valla bana yetiyor. 256 ram den sonra bu hali bana ucuyor gibi geldi :biggrin :victory

HTML