Peer2Mail Download Rehberi

free!

artık yok...
Programi burdan indirin

Programımızı indirdikten sonra kuruyoruz, zaten kurulumu çok basit , Rahat bir şekilde kurabilirsiniz...

Şimdi Forumumuzun film bölümünden elde ettiğiniz mail hesaplarına gireceğiz...Bunun için Aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde , ev işaretinin yanındaki ok işaretine tıklayarak ordan gitmek istediğimiz mail i seçiyoruz...Mesela Gmail i seçelim.

Mail : Gmail
User: eskiya.dp
Password: [{xqDUiLuwhoDchKH1ttLH4eeL}]

Az önce Ev işaretinden Gmail i seçmiştik . Şimdi Kullanıcı adı olarak eskiya.dp giriyoruz , Şifre [{xqDUiLuwhoDchKH1ttLH4eeL}] bunu giriyoruz. Şifreyi Kopyalarken çok dikkatli kopyalayalım, olmazsa bir windows notepad açıp onun içine yapıştırın ordan kopyalayın, çünkü kopyalarken beyaz boşluklarıda kopyalarsanız şifre yanlış olur ve hesaba giremezseniz..kullanıcı adını ve şifreyi girdikten sonra, hesabın içindeyiz...Zaten Hesaba girdikten sonra orda film isimleri ve bir çok dosya göreceksiniz..Bu dosyalar Upload yapılırken parçalanmıştır , Tüm parçaları indirdikten sonra bunları birleştireceksiniz , nasıl olacağını birazdan anlatacağım. Şimdi yapmamız gereken Anahtar işaretinin yanında ki Dosya işaretine tıklamanız gerekiyor. Örnek resim hemen altta...

Ve karşımıza Segment Manager çıkıyor (Bu işlemi 4 Aşamada Göreceğiz)

1 - Segment manager Açıldığı anda otomatik olarak mailin içindeki parçaları size sunmaya başlar bu işlemin bitmesi 5-10 dakika arası tutar. Ve böylece maildeki parçaların tümünü görmenizi sağlar. En üsteki kutucuğu seçili hale getitrseniz tüm dosyaları indirir.
2 - Auto Merge Segments Kutucuğunu işatlerseniz , download bittiğinde otomatik olarak merge işlemini yapar ve filminiz birleşip izlenebilir hale gelir.tek parça haline yani...Seçmesseniz Manuel olarak Merge yapmanız gerekir onu birazdan anlatacağım..
3 - Decryption Password (optional) : Bu kısım genelde merge şifresi diye forumlarda görürsünüz, upload yapan kişinin dosyayı açmak için kendi koyduğu şifredir bu zaten size verilir, suan ki Eşkiya filminde bir merge şifresi yoktur , onun için hiç bişey yazmıyacağız..

4 - Tüm işlemlerimiz hazır Download a tıklıyoruz ve indirmeye başlıyoruz...

freemitnick

J@CK@L

[ υηƒσяgιν&#11
bunu ben yapmayı düşünüyordum. eline sağlık.. artık hesapları paylasırız burada...

free!

artık yok...
Peer2Mail Upload Rehberi

Upload Yapabileceğimiz Mail Servisleri

• Gmail (Google mail)
• FREE
• Storage space - 1GB
• Maximum attachment size - 10MB

• Yahoo mail
• FREE
• Storage space - 250MB (2GB for paying customers)

• Walla! mail
• FREE
• Storage space - 1GB
• Maximum attachment size - 7MB

• Spymac Mail
• FREE
• Storage space - 1GB

• Unitedemailsystems
• FREE
• Storage space - 3GB

• Xasamail
• FREE
• Storage space - 2GB

• Omnilect Mail
• FREE
• Storage space - 2GB
• Maximum attachment size - 7MB

İlk bölümü 2 seçenekle anlatacağım ;

1 - Split /Send File bölümünü Seçiyoruz .
2 - Hemen üstündeki Dosya işaretine basıyoruz, yanında ki ok işaretine basmayacaksınız sadece dosya işaretinin üstüne

Bu bölümü 7 seçenkte anlatacağım ;

1 - Buraya göndermek istediğiniz film,oyun vs. dosyayı hardiskinizden bulup seçeceksiniz...
2 - Buraya Hangi mail adresine göndermek istiyorsanız orayı yazacaksınız...
3 - Bu kısım merge şifresi olayı. Yani dosyalar birleşirken şifre soracak bunu istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz..Şifre koysanızda olur , koymasanızda...
4 - Dosyayı kaç parçaya bölmek isterseniz o kadar ayarlıyorsunuz..ben 6.93 MB ' lık parçalara böldüm.
5 - Direk Send i seçiyoruz artık Peer2Mail programı direk send i destekliyor çünkü kendi SMPT serverlarını açmışlar...
6 - [email protected] yazıyor burayı değiştirmiyoruz aynı kalıyor...
7 - okey e basıyoruz upload başlıyor. Örnek resim hemen altta

Daha sonra Dosyanızı parçalara ayrılmış halde görebilirsiniz..

Ve üst taraftaki Mektup işaretine basıyoruz ve programımız otomatik olarak tek tek göndermeye başlıyor...

Bir parçayı göndermeyi bitirdiyse eğer başarılıysa Success yazar. sonra otomatik diğerine geçer...Ve tek tek uploadlarınız otomatikman biter.

Uploadımız tamamlandıktan sonra,
1 - Browse bölümüne tıklıyoruz .
2 - Anahtar resmine tıklıyoruz . Burası sizin mail şifrenizi kodlamaya yarayacak, yani filminizi yayınlarken mail adresinin orjinal şifresini değilde p2m in kodladığı şifreyi vereceksiniz bu şekilde kimse sizin mail hesap şifresini değiştiremiyecek ve ayarlarıyla oynayamayacak..

Anahtar Resmine bastıktan sonra karşımıza export account password diye bişey çıkıyor, işte burdan şifremizi kodlayacaz..

Plain account password yazan yere şifrenizi giriyorsunuz ve alttaki encrypt e basıyorsunuz , ben asdfasdf yazdım ve bana bu şifreyi verdi <(rKnW18q5u98=)> siz kendi şifrenizi yazınca değişik bir şifre verecek... Artık sunumlarınızı yapabilirsiniz...

freemitnick

free!

artık yok...
Otomatik Yönlendirme (Auto Forwarding) Rehberi

Otomatik Mail Yönlendirme yöntemi ile Çok sayıda maile dosya gönderimi

Bu işlem için en az 1 adet g-mail adresine ihtiyacımız olacak. Bir yerden Davetiye bulup açtığınız bu g-mail adresinin ayarlar bölümündeki ayarları kullanarak bu işlemi yapacağız.

1. Adım
Ana mail hesabımız g-mail adresimize giriyoruz.
Settings’e tıklayarak Mail hesabımız ayarlar kısmına giriyoruz.
2. Adım
Forwarding and POP kısmına giriyoruz.
3. Forward a copy of incoming mail to seçip
4. bu kutuya mirror (yansıma) maillerinden birini yazıp
5. Save Changes butonuna basarak buradaki işlemi bitiriniz.
Tekrar Settings (1.adım) kısmına girin
6. Filters Kısmına girin.
7. Create a new Filter tıklayınız.
8. Buraya P2M programının send kısmında bulunan From Email Adress kısmındaki adresi yazıyoruz.
9. Has attachment seçiyoruz.
10. Next Step’e basarak bir sonraki adıma geçiyoruz.
11. Forward it to kutusunu işaretleyin.
12. Kutuya otomatik olarak gitmesini istediğiniz email adresini yazın.
13. Create Filter tıklayarak işlemi tamamlayın.

Forward da Dikkat edilecek Hususlar
1- Gmaile ilk segment gittikten sonra hesaba bakım segmentin spama gidip gitmedigini kontrol etmek gerekiyor.
2- Yahoo ya forward ettiginiz mailler yahoo'nun da başlattıgı spam korunma yollarıyla engelleniyor. İlk segmentler gittikten sonra ordaki spam guard ı kapatmamız ve spam mail degil diyerek segmentleri inbox a göndermek gerekiyor.

freemitnick

free!

artık yok...
aynen upload lar var ama öldü sanırım başlarız 16mbit le:)