Pcye virüs girdi nete bağlanmamı engelliyor ve virüs programını devre dışı bıraktı.

İSKETE

New member
Arkadaşımın Pcye virüs girdi nete bağlanmasını engelliyor ve virüs programını devre dışı bıraktı. Çok acilen bu virüsü temizleyip atacak bir virüs programı lazım. Yalnız pcde raid sistemi var format atamıyoruz, format at demeyin. İyi bir virüs programı tavsiye edermisiniz.

scream76

New member
sistem geri yüklemeyi dene belki antivirüsün devreye girer. o da olmazsa başlangıçtaki öğeleri kaldırmayı dene (başlat-çalıştır-msconfig-başlangıç).oda olmazsa işletim sisteminin üstüne yeni bi işletim sistemi kur diğerini kullanma e o da olmazsa bırak bilgisayarcılarda ekmek yesin:):)

ENICMATIC

New member
dostum dosya sistemine zarar veren herhangi bir virüs ne sistem geri yüklemeyle nede anti virüsle temizlenir ki zaten virüslü makinaya anti virüs kurmanın mantığını hiç çözemedim direk sistemi göçerme yöntemi bu bence... hdd yi söküp adam gibi temiz bir makinada tarattır üstüne windows sidisiyle bakım yap seni herhalde kurtarır ama tek ilaç aslında virüsü tanıyıp onu bulaştığı kaynaktan silmek ki bu baya bilgi ve beceri isteyen bir mevzuu...

aslansmh

New member
La Silme Kalsın Belki Kanka Olursunuz... :) Sen Cok Sey Istıyorsun Format At Demeyın Dıyorsun ee Zevkı Nerede Kaldı...Bu Program Egerkı Antıvırus'u Devre Dısı Bırakırsa Baska Bır Antıvırus Yuklesende Fayda Etmez Yanı Bosa Cırpınma Kurtulamazsın Format Sart Gıbı...

crixallis

New member
Nete giremediğine göre spy ya da ad-Awaredir giren.
1)hiren's boot 9.2 çıkmış indir "Hiren's Boot\BootCD\WinTools\Ad-aware" yi çalıştır güncelle
"C:\Documents and Settings\A.Q\Local Settings\Temp" e git orada "AD-AWARE"ve"defs.ref"isimli dosyalar olcak bunları yeni bir klasör aç ve içine kopyala arkadaşının pcyi güvenli modda aç ve yeni klasör içindeki ad-aware dosyasını çalıştır tarasın

"Hiren's Boot\BootCD\WinTools\SpybotSD"çalıştır ve güncelle yine"C:\Documents and Settings\A.Q\Local Settings\Temp"git "SpybotSD"bu zaten klasör şeklinde bunuda güvenli modda içindeki aynı isimli exe dosyasını çalıştırarak taratılacak moda getirebilirsin

bu klasörleri güvenli modu açtıktan sonra attta PC'ye silinmesin exeler.Eğer baktın olmadı cdye çek Hireni PC'yi cd den başlangıca ayarla öle taratmayı dene olmadı aşağıdakileri dene aşağıdakilerde zor silmesi ama kolay gelsin

hirenin içinde ayrıca mcafee,fprot,XpAntiSpy deniyebileceğin diğer programlar ama bunları güncelliyipte arkadaşına götürmek çok daha zor kurup programların aynı sürümünü bulup kurucan da program filesten girip gerekli dosyaları rarlıyıp gerekli yerlere koyacanda uzun işi sen üstteki yöntemleri dene ayrıca spy üstüne en fazla beğendiğim program olan spyware doctor programının en güncel setup'unu bulup kurup güvenli modda taratabilirsin yada nod32'nin altıncı his teknolojisi yine işine yarayabilir tabi güvenli modda.

HTML