PC'ye birşeyler oluyor ama...??

BCityLife

New member
Selam arkadaşlar ufak bir sorunum var umarım net anlaşılır bir şekilde aktarırım.

Yaklaşık 1 haftadır bir sorun var. Ekran gidip geliyor. Bilgisayar normal seyrinde devam ederken birden ekran gidiyor ve bilgisayar kilitleniyor. Ekran geldiğinde herşey normalmiş gibi devam ediyor. Bu sorunu Wallpaper değiştirdikten sonra yaşamaya başladım. Daha sonradan ekrandaki wallpaperıda kaldırdım sadece siyah olarak duruyor ama problem devam ediyor. Önceleride ekran sallanıp duruyordu. Sol alt köşe sallanıyordu (deprem olur gibi..) sonra eski seyrine devam ediyordu.

Sizce ne olmuş olabilir. Bizim yadigar ekran kartı yolcu durumda mı..??

army_men5

New member
monitörün yakınında hopallör gibi manyetik alan yaratacak şeyler var ise öncelikle monitörden uzaklaştır bu sarsıntıları belki bundan kaynaklanıordur ekranın gidip gelmesi de ekran kartının yanmasından olabilir bilgisayar kitlenmesi de işlemcinin fanının arızalı olmasından olabilir belkide ram lerden olabilir kardş

BCityLife

New member
Manyetik konusu dogruda. Ekran kartı yansa bilgisayarım hiç açılmazdı yani ekran hiç gelmezdi ama geliyor arada bir bu söylediklerimi yapıyor. Özellikle ilk açıldığında Hoş Geldiniz yazısından hemen sonra ama eski seyrine geri dönüyor. Zaten fazla birşey yapmıyorum sadece müzik dinlemek için PC yi kullanıyorum şu anda ama ekranı görmeden nasıl seçerim şarkıları yakında onu bilemem :(

HTML