PC Topluyorum yardım

probarix

New member
GLACIALPOWER GP-PS450AP 450W POWER SUPPLY
SAPPHIRE ATI HD 3870 512MB 256BIT GDDR4 (DirectX 10.1) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI
AMD ATHLON 64 X2 DUAL 5200+ (2.7GHz)1MB 940p
KINGSTON 2 GB DDR2/800 MHz PC6400 RAM

beyler alacağım sistem bu olacak yanlız anakart konusunda kararsızım ekran kartıyla uyumlu olması benim için çok önemli bir yardımda bulunursanız.Sevinirim

Anakarta en fazla 170 TL verebilirim...

ReddeviL10

New member
Sen bunu hangi amaçla kullanacaksın ? Oyun mu,Normal çalışma bilgisayarı mı ?
işlemcin için intel marka tercih et derim..ekran kartı InvıdıA :) gerçekten uyumlu modeller olduunda süper performan veriyor oyunlar için.Eğer normal çalışma için alacaksan bunlar sana iyi gelir..

probarix

New member
Daha çok oyun için kullanacağım.Ancak ekran kartıyla uyumlu güzel bir anakart arıyorum.

Marko Pasa yardımın için teşekkür ederim.Acaba gigabyte'ın şu anakartı nasıl biraz ısınma problemi var diyorlar.Senin yorumun nedir

ANAKART:
GIGABYTE GA-MA78G-DS3H AMD 780G DDR2 1066MHz SOKET 940 AM2+ ANAKART

yazanomer

New member
ga-ma78g-ds3h kendi kategorisinde iyi kart ama alt-orta seviye bir karttir,

ileride upgrade yapmak isterseniz, 20-25 dolar civari fazla verin,
daha iyi bir kart alin derim mesela

gigabyte ga-ma790x-ds4 veya fx serisi(fx serisi biraz daha pahalidir ama cok iyi performansi verir), boylece ileriye donuk bir yatirim yapmis olursunuz

birde gigabyte icin alacaginiz ram markasina dikkat edin,
twinmos ram ile problem yasayabiliyorsunuz
aslina bakarsaniz butun sistemler icin inceleme yapmak gereli,

buradan
anakart ile ilgili bilgiye ulasabilirsiniz, bellek desket listesini incelemeyi unutmayin

kolay gelsin

muratyumuk

New member
Bende power suply hakkında yorum yapacağım. Gp 450 W testlere yada dergi incelemelerine bakarsan iyi bir ürün gerçek değerlerini veriyor ancak bir kaç siteyi kurcalayınca bazı sorunlarının olduğunu gördüm. Performans tamamda arıza çıkaracaksa pek hoş olmaz.

yazanomer

New member
gonul isterki "tagan" al,
ama pek gerekte yok,

450 watt ozc stealthstream veya high power alabilirsin,
ekonomiklerdir ve isini gorurler sorunda cikarmazlar
ya da biraz daha verip coolermaster veya thermaltake alabilirsin,
fakat bu dort marka icerisinde (fiyatlari birbirine yakin olanlar icin gecerli) Turkiye' ye gelen urunler,
yaklasik ayni kalite ve siniftalar,
kisaca ne kadar ekmek o kadar kofte:goz:

ortalama olarak toplayacagin sistem min 400-420 watt civari cekecektir,
tabi bu soyledigimiz tam manasi ile yuk binmemis hali olacaktir

kolay gelsin

probarix

New member
Aldığım ekran kartı yaklaşık 400 watt güç istiyor yani tam performans almak için ve ilerde cross yaparsam bir daha uğraşmak istemediğim için böyle bir psu alıyorum.Yanlız şu anakart işi pek kafama yatmadı hala tam istediğim gibi bir anakart bulamadım.Asus olsun istiyorum ancak yorumlara baktığım zaman ısınma problemleri felan çıkıyor diyorlar.Bu ekran kartıyla iyi performans veren başka anakartlar varsa paylaşır mısınız ?

snaw1

New member
Gigabyte hesap+kalite+performans alanında kendini kanıtlamıs bir hem dier donanımlarınlada bi uyusmazlıgı olmaz :D

HTML