Pc kendiliğinden açılıyor Yardım .!!!

jousef_y

New member
Arkadaşlar sanırım sorunum büyük ama bir türlü mantığnı çözemedim..

şimdi olay şu : bir kaç gün önce bu keylogger ile ilgili birkaç download yaptım...hack işi ile ilgili birşeyler kurcalamak için..
neyse daha sonrasında PC kendiliğinden açılmaya başladı
bende 2 adet PC var
birisi masa üstü diğeri laptop
ilk gördüğümde internetten araştırdıklarıma göre pCU dan olduğunu yani donanımsal bir sorun olduğunu söylüyorlardı öyle ayarlar yaptım ama sorun o değilmiş...çünki bir yerlere gittiğimden giderken 2 PC de kapalı idi ve hiç bir sorun olmadı kendiliğinden açılma olmadı ama laptop u açtıktan 1-2 dakka sonra masaüstü PC kendiliğinden açıldı
sorun zahten masaüstü pc de...
bir yardım lütfen

nod32 ile tarattım bir bir sorun bulamadı...

jousef_y

New member
hangisine atacağım
2 sinedemi?

ve o diğer linkte verdiğin
ayarıları yapacaktım ama

run ın içinde vssm2.exxe gibi birşey yoktu

koko01

Banned
evet arkadaşım .işinin garanti olmasını istiyosan ikisine birden at..
trojan , birinden diğerine sıçradığı için bunu yapıyor..
ortak ağ bağlantısından dolayı bilgisayarlarına girmişler..nod32 yada kis2009 gibi en iyi virüs programları olsa bile , sana trojan(server) yollayan kişi , yolladığı trojani kullandığı programlarla kaçırabilir(yani anti virüslerin tanıyamaması için, gizletebilir)

konuda anlatılan trojanle senin hacklendiğin sever(trojan) farklı olabilir..
sen yine de format at..

CyßeRiaN

Web & iRc C0deR
hayır Turkojen Le Systemi kontrol edebildiğii için antivirus programını donduruyor :) ayrıca dostum o islemlerden sonra birdahaki hack ile ilgili yaptırımları ve arastırmaları sanal pc ne kur . Sanal pc nin ne olduğunu bilemessen de . yardımcı olabilirim . ki İnternet üzerinde Çok acıklama var .

Newwave

Altın Üye
Format Gerekli Bir De İyi Bir Antivirüs Programı Kur

Bilgisayarların ağ bağlantılarından bir birlerini gördükleri için sen dizüstünü açtıktan kısa bir süre sonra masa üstü bilgisayarında açılıyor anlaşılan o ki iki sistem birden bir çeşit js small ağ virisü kapmış olabilir.

Bu virüsün çalışma mantığı şöyle ;

İlk olarak ağ üzerinde bulunan bir pc‘ye bağlanıyor ve oradan ağ üzerindeki diğer bilgisayarlara sıçrıyor yani ilk bulaştığı pc’yi gateaway ( giriş kapası ) olarak gösterip diğer pc’lerin onun üzerinden internete bağlanmasını sağlayıp kolayca diğerlerine de bulaşabiliyor.

Ve çözüm olarak format atsanız dahi,internete bağlandığınız anda yeniden sızıyor bilgisayarınıza bu durumda yapılacak tek şey aynı ağ üzerinde bulunan tüm bilgisayarları formatlamak en azından şimdilik en akılcı çözüm bu.

Bir de formattan sonra mutlaka iyi bir antivirüs programı edinmeni tavsiye ediyorum sana ve ;

Kullanmış olduğun antivirüsüte ağ virüsüne karşı korumayı aktifleştirmek için gerçek zamanlı virüs koruması modülünden “gerçek zamanlı ağ virüsü korumasını aktifleştir” seçeneğinin işaretli olması gerekmektedir yoksa antivirüs algılayamayabilir umarım yardımcı olabilmişimdir iyi forumlar..

koko01

Banned
hayır Turkojen Le Systemi kontrol edebildiğii için antivirus programını donduruyor :) ayrıca dostum o islemlerden sonra birdahaki hack ile ilgili yaptırımları ve arastırmaları sanal pc ne kur . Sanal pc nin ne olduğunu bilemessen de . yardımcı olabilirim . ki İnternet üzerinde Çok acıklama var .
sistemi turkojanla kontrol edebilmesi için ilk önce sisteme girilmesi gerekir.. kaçırılmamış server yollandığı zaman antivir bunu farkeder ve serverı kabuletmez ve sisteme girilemez r.. ama kaçırılmış server kulanıldığında (yani programla gizlenen trojan) antivir bunun trojan alduğunu farkedemez ve siteme kolaylıkla girilebilir..
yani antivir kontol altına alınması için ilk önce yollanacak serverın(torjan in) saklanması kaçırılması gerekir..

jousef_y

New member
Arkadaşlar şimdi benim sorunum şöyle bir problem vermeye başladı
ben PC kendi kendine REset atmaya başladı
yani trojan vb... herneyse artık adı
sanırım anakart üzerinde problem oluşturdu
çünki kasayı bilgisayarcıya götürmek zorunda kaldım ve ttek tek donanımları denedik en son anakart kaldı
bir yerde bi resetleme yapan bir mekanizma oluşmuş yani kendi kendine elektrik olayı ile açma ve kapama yapmaya başladı ( resetliyor kendini )

bakalım anakart ı
yolladık yakında cevabı gelir...

HTML