Pc kapandığında usb Gücünün kesilmemesini istiyorum!!!

red blood

New member
Evet, benim bi mp3 çalarım var ama sadece pc den şarz oluyor ve pcnin açık kalması gerekiyor. Benim istediğim pc kapalıykende usbnin gücünün kesilmemesi, bios ayarlarından olacağını duydum ama beceremedim. Bi yardım etseniz...

camby

New member
hocam o iş olmaz ama senin sorunun için bisürü aparatlar yapılmış. Mp3 çalarları şarj etmek için usb çıkışlı kalem pille çalışcan küçük aparatlar. Amatörleri var Pro çalışmalarda var hatta elektronğe hobin varsa kendin bile yapabilirsin. Biraz ararsan bulursun sanrıım , link bulursam da eklerim buraya...
Yani Mp3 çaları şarj etmen için pcye muhtaç değilsin enerjiyi usb görünümlü bi çıkıştan verip mp3 çaları kandırabilrsin:D

sarisari

New member
benim laptop uyku durumunda usb yi kesmiyor. benimde mp4 çalarım var ve hep boyle yapıyorum. bide sen dene belki olur

nicky232

New member
Kardeş bildiğin prize takılan USB çoğaltıcılar var. Onlardan satın alabilirsen tak prize şarj et :D

kepenek_s

New member
bıos dan usb ayarının kapalı olmasıdır (disable)
bıos dan açıp enable(açık) yaparsan istediğin şeye kavuşursun

langona_ss

New member
kardeş bilgisayar kapalıyken fişini çekmediğin sürece kasada zaten elektrik vardır bendede samsung telefon var şarj cihazım yokken data kablosuyla bilgisayara bağlıyordum bilgisayar kapalı oluyordu ama fişini çekmiyordum telefon şarj oluyordu

bilocan394

New member
kanka anakartını bilmiyorum ama çoğu anakartta power kablosu fişe takılı olduğu sürece usb lerdeki elektrik akımı devam ediyor. sen dene istersen bir daha

HTML