PC Açılmıyor Yardım Lütfen:(

sami29

New member
Dün akşam saatlerinde pcmi formatlamak istedim formata başladım bir süre pc den uzaklaştım ve sonuç ekran görüntülerinde verdiğim gibi ilerisine gitmiyor f2 yle ikinci ekran görüntüsü geliyor ordan da pek bir şey anlamadım doğrusu yardım edebilecek arkadaşlara şimdide teşekkürler...

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
tekrar format atmayı denedınız mı cevap evet ama bu ekranda otey gidemıyorumsa bios ayarından acılıştakı sürücüyü ne olarak sectiniz yanı acılısta dvdrom mu yoksa hdd yımı göruyor

sami29

New member
tekrar format atmayı denedınız mı cevap evet ama bu ekranda otey gidemıyorumsa bios ayarından acılıştakı sürücüyü ne olarak sectiniz yanı acılısta dvdrom mu yoksa hdd yımı göruyor
ilk ekran açıldığında tek işleyen komut f2 ondan sonrasıda 2. görüntü yani boot un hangisinden olduğunu bilmiyorum ama dvd roomda olması gerekiyor bios pilini çıkarıp taktım laptop u paramparça edip toparladım ama çözülmedi gene aynısı

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
biosa da girmiyorsa buneden olan sey buyuk bir ihtimal donanım değişikliğidir format once herhangi bir parca değişimi yaptınız mı

sami29

New member
Yapmadım ama format öncesi pc mde anlam veremediğim donmalar oluyordu kasılma nedeni oluşturabilecek hiç bir uygulamada barındırmadım yani donanımsal sorun olduğunu düşünüyorum sizcede haklı mıyım ?

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
Yapmadım ama format öncesi pc mde anlam veremediğim donmalar oluyordu kasılma nedeni oluşturabilecek hiç bir uygulamada barındırmadım yani donanımsal sorun olduğunu düşünüyorum sizcede haklı mıyım ?

bios ekranı dahi açılmıyorsa zaten donanımsal bir sıkıntı var bir servise gösterin : )

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
boot ayarlarında sorun yoksa

yüklemeye çalıştığınız sürümde sorun yoksa

harddisk gezintiye çıkmaya başlamış olabilir :)

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
boot ayarlarında sorun yoksa

yüklemeye çalıştığınız sürümde sorun yoksa

harddisk gezintiye çıkmaya başlamış olabilir :)

abinin dediğini anlamak için varsa elinizde bir tasıan bilir baglayın pc yı birde oyle acın bakalım ne olacak

sami29

New member
hdd çalışıyor taşınabilirde denedim hatta bilgilerimide kurtarmış oldum bu sayede :)

HTML