pc açılırken masaüstünde durmadan yenilenme yapıyor müdahele edemiyorum yardım!!!

falkozlu

New member
arkadaşlar pc açıldığı zaman masaüsütüne gelişinde durmadan yenilenme yapıyor yani hangi dosyayı açarsanız açın az sonra masaüstüne tekrar dönüyor ve yeniden açılmış gibi oluyor. virsden şüpheleniyorum antiviris kuramıyorum malum yeniliyo.. güvenli modda bile aynı durum. format atacam lakin içinde veri var almam gerek ancak hiöbir şekilde müdahelede bulunamıyorum.
şimdiden teşekkür ederim yardımınızı beklerim...

nitromania

New member
arkadaşım sorununa ilişkin format atmadan nasıl kurtaracağına dair birşey diyemeyeceğim,
çünkü güvenli kip`te dahi devam eden böyle bir sorunla daha önce hiiçbir yerde karşılaşmadım.

Ancak, madem ki içindeki verileri almam gerekio diosun,

harddiskini söküp bi arkadaşının bilgisayarına SLAVE ( ikincil ) harddisk olarak bağlayıp,
içindeki verileri de ( harddisk in C,D fln die bölünmüşse);
ister D ye kopya edersin,
mümkünse CD/DVD ye çekersin,
hiçbiri olmadı arkadaşının bilgisayarına KOPYA edersin.

e doğal olarak, DAHA SONRA DA format çekersin...

....

Şöyle bir çözümüm DAHA var ; lakin işe yarar mı bilmem,
Windows CD ni takıp, REPAIR seçeniği ile olaya devam etmen yararlı da olabilir.

Ama, net birşey söyleyemem...

....

Saygılarımla...

yazanomer

New member
tuslardan biri basili kalmis olabilir...!!!dikkat et!!! eger o degilse virus bildigim kadariyla,nortonu falan kurmaya calis,yemezse biyerlerden cd'den calisan xp cd'si(live xp) bulup bilgilerini dvd'ye yazdir,format gerekirse bu virus kendini adapte ediyo olabilir, kuruluma basladigin zaman windows xp bilgilerini kopyalamaya baslamadan evel ram ve anakartin pilini sok bi kac dakika bekle,sonra hesini tak,formata tekrar devam et.

falkozlu

New member
arkadaşar yardımınız için teşekkürler ancak yazmayı unuttum kusura bakmayın bendeki pc laptop sökme işi olmuyo. kesinlikle virüsden kaynaklandığını da biliyorum. cd den çalışan xp yi deneyecem. işe yararsa haberdar edeceğim teşekkürler..

edo_baba

New member
arkdaşım madem hiçbirşey açılmıyo xp cd si ile repair yapamanı önerrim hem bilgilerinde silinmez saygılar

HTML