Patronun Damadı İnternetimizi Kesti Lütfen Yardım

zaganos27

New member
Patronun Damadı Modemden İnternetimizi Kesti Lütfen Yardım

Arkadaşlar 45 dk. forumda aradım ama bulamadım patronun damadı gıcık olsun diye benim ve arkadaşımın ağdan internetimizi kesti.. bilgisayarcı başlat>çalıştır>ping falan bi şeyler yaptı ama anlamadım... lütfen yardım onda internet var bizde yok...şimdiden tşk.

İP adresini elle verdim yine olmadı
sistem geri yükleme yaptım olmaDI
GOSHT YAZDIRDIM YİNE OLMADI

ARKADAŞLAR MODEMDEN KESTİRMİŞ MODEMİMİZ AİRTİES YARDIMCI OLABİLİRSENİZ

aorator

New member
Ping, ağ üzerinde bulunan bilgisayarların ulaşılabilirliğini test etmek için ICMP (Internet Control Message Protocol) protokolünü kullanan bir uygulamadır. İki bilgisayar arası ulaşılabilirlik şu şekilde tanımlanabilir. Eğer A bilgisayarından gönderilen paketler B bilgisayarı tarafından alınıp işlenebiliyor ise; B bilgisayarı, A bilgisayarından ulaşılabiliyor demektir.

alıntıdır

zaganos27

New member
tşk. bilgisayarcı birşeyler yaptıktan sonra kontrol etti herhalde ağdan ulaşılabilir olup olmadığını internetin... ilgin için sağol

z55

New member
Denetim masasındaki Ağ Bağlantılarıma Gir Sonra Sağ Tuşa Tıkla Özellikler De Orada İnternet İletişim kuralları var oraya tıkla Otomatik IP adresi Al Yazan yere Tıkla Sonra Allta DNS sunucu Otomatik Olarak Al Yazan Yere Tıkla Tamam a bas O ralardan Çık İnternet Expleor a gir açılacaktır

zaganos27

New member
ilgin için sağol internet özellikleriyle ilgili bi sorun yok modemden kestirmiş türk telekomun air ties modemini kullanıyoruz...yardımcı olursanız sevinirim

fakirboy

New member
modem ayarlarından bir beya belli bir grup ip adresine block koymuştur. modemin şifresini bulman gerek dostum.. şahıs onuda değiştirmiştir.

xtramaihos

New member
Amma varyasyon söylediniz.

Hocam olay basit "fakirboy" un dediği gibi adam modemden girip IP QoS dan veya IP blockingden sizi engellemiş veya kısıtlı bir bağlantı vermiş.mac adresine göre aldığı için istediğin kadar ip , dns maske değiştir yemez.Çaktırmadan reset atmaya bak derim.

HTML