Patagonya forumları ve hataları

Tigin

New member
Türk forumlarında epey bir süredir tıkanma olduğu kanısındayım . En azından benim açımdan durum böyle ve Türk forumlarında yazma konusunda çok istekli olduğumu söyleyemem.Tabii bu başlığı okuyan bir çok kişi yazsan nolacak , çok da tın ,seni kim takar gibisinden olaya bakacaktır.Olağan karşılıyorum bunu.

Genel olarak gördüğüm eksiklikler şöyle :

1. Bir forumdaysanız bir aşirete girdiğinizi varsayarlar ( forum modları veya kullanıcılar farketmiyor)

2. Verilen bilgileri nereden aldığınız önemli değildir , çaldınızsa üstüne adınızı yazın kullanın, Bunda ahlaksız bir yan yoktur.

3. En büyük forum bizim forum paranoyası. Aman başka yere gitmesin biz de kalsın. Bir başka forumun adı veya sitenin adresi verilirse reklamdır. Mazallah banlanmakla kalmazsınız, yedi ceddinize rahmet okunur.

4. Bir program , crack , serial Türk tarafından verilmişse mutlaka sakattır , bir piçlik vardır, hackliyecen mi bizi baba tripleri

5 . 4.cü gerekçeye bağlı olarak kulllanıcılar tarafından ben bu milleti napsam da s..ksem , abi bi piçlik buldum - ortalığı s.ktim kodum tribi

6. Verilen bilgiyi küçümseme , anlatılanı okumadan dalga geçme ,alay etme

7. Bilmediği bir konuda bilmiyorum demek yerine böyle bir şey yok , yanlış , bu konunun çözümü yok bilader çözümleri getirmek (modlar + kullanıcılar)

6 ve 7 yi ukalalık artı cehalet olarak da tanımlamak mümkün

8. Kendi görüşüne uymuyorsa tu kaka demek , sebepsiz konu silmek , açıklama borcu olamak , ben yaptım oldu demek , hakaret , zaman zaman tehdit ve küfürleşmek (modlar + kullanıcılar)

9. Konu başlıklarının açıklayıcı ve kullanıcıya bilgi verici olmaktan çıkıp SÜPERR , ORTAYA KARIŞIK vb saçma sapan başlıklarla açılması

10. Konuyla alaksız şeylerin aynı konu başlığında tartışılması , yazılıp çizilmesi.

11. Bütün bunlar olup biterken asıl konunun çözümlenmemesi veya mesaj yığınları içinde kaybedilmesi

12 . Program tanıtımlarında her versiyona ayrı başlık açılıp veritabanlarının helak edilmesi

Çözüm önerileri :

1. Bilmiyorsan sus

2. Yabancı forumların sistematiği izlenebilir :

a. versiyona konu açılmaz

b. konuyla alakasız mesajlar gerekçesiz temizlenir

c. kullanıcılara makinelerine indirdikleri dosyaları virüs ve trojan taramasından geçirmeleri , indirdikleri dosyaları öncelikle kontrol etmeleri gereği hatırlatılır ve sorumluluğun dosyayı yollayandan önce kendilerinde olduğu bildirilir

d. konu başlıkları açıklayıcı ve programın kendisiyle alakalı hale sokulur

e. Belki en önemli kısmı bu : Reklam fobisinden sıyrılmak
örnek : Rus ve Uzakdoğu forumları
Her site birbirini duyurur , link verir , birinde olan bir şeyin diğerinde olmaması eksiklik olarak görülmez, aynı konuların bulunması da kusur sayılmaz çünkü bir site veya forum saldırıya uğrasa , sunucusu çökse diğeri yedeklemiştir .Farzı misalen Rus forumları Rus milleti için ayaktadır her daim.Elele vermişlerdir.

3. Bilmiyorsan sus . :) Yine tekrar ediyorum bunu ancak önemli. Bilgi ukalalıkla bir arada barınmaz . Bilmişlik taslamak ya bilmemekten ya da yarım bilmekten kaynaklıdır.

Dileyen üstüne alınabilir.

Bu konu başlığı Patagonya Türk siteleri ve Forumları için açılmıştır.Türkiye'deki siteler , forumlar , modlar , kullanıcılarla hiç bir şekilde uzak yakın alakalı değildir.

Saygılarımla

Tigin :)

ifrit

RuHaNi WaRliK
ilginc olmus,
onemli olan bos basliklarin silinmesi degil bence, kullanicilar tarafindan bos baslik acilmamasi yada bos cewap atilmamasi

bilmediginle alay etme olayi cok dogru, benimde asiri derecede sinirimi bozuyor bunu yapanlar

forum buyudukce boylelerinin saysida artti ne yazikki

en buyuk forum bizim forum ama :D

theozy

Kadim Dost
1. Bir forumdaysanız bir aşirete girdiğinizi varsayarlar ( forum modları veya kullanıcılar farketmiyor)
evet öyledir..ama aşiret değil arkadaş grubudur...

2. Verilen bilgileri nereden aldığınız önemli değildir , çaldınızsa üstüne adınızı yazın kullanın, Bunda ahlaksız bir yan yoktur.
alıntı yazmak gerekir bu forumda dikkat edilir buna..

3. En büyük forum bizim forum paranoyası. Aman başka yere gitmesin biz de kalsın. Bir başka forumun adı veya sitenin adresi verilirse reklamdır. Mazallah banlanmakla kalmazsınız, yedi ceddinize rahmet okunur.
hiç bi modun veya adminin en büyük biziz heyt höyt dediğini duymamışımdır.. ama kendimize göre en rahat forum burasıdır..

4. Bir program , crack , serial Türk tarafından verilmişse mutlaka sakattır , bir piçlik vardır, hackliyecen mi bizi baba tripleri
bu genellikle olan bişeydir.. ama o tür yorumlar burda pek olmaz.. modlar kontrol eder dosyaları genelde bişey warsa konu kapatılır.. kullanıcı banlanır..

5 . 4.cü gerekçeye bağlı olarak kulllanıcılar tarafından ben bu milleti napsam da s..ksem , abi bi piçlik buldum - ortalığı s.ktim kodum tribi
:) yukardakiyle aynı ..

6. Verilen bilgiyi küçümseme , anlatılanı okumadan dalga geçme ,alay etme
o tür kişilerde burda pek tutulmaz..

7. Bilmediği bir konuda bilmiyorum demek yerine böyle bir şey yok , yanlış , bu konunun çözümü yok bilader çözümleri getirmek (modlar + kullanıcılar)
hımm bu konuda haklısınız...

8. Kendi görüşüne uymuyorsa tu kaka demek , sebepsiz konu silmek , açıklama borcu olamak , ben yaptım oldu demek , hakaret , zaman zaman tehdit ve küfürleşmek (modlar + kullanıcılar)
küfür eden ,tartışma çıkaran kullanıcı banlanır.. kişisel bana izin verilmez.. öyle olsa burda en az 30-40 kişi banlı olurdu..

9. Konu başlıklarının açıklayıcı ve kullanıcıya bilgi verici olmaktan çıkıp SÜPERR , ORTAYA KARIŞIK vb saçma sapan başlıklarla açılması
elimizden geldiğince başlıkları değiştiriyoruz.. bu biraz kullanıclara bağlı

10. Konuyla alaksız şeylerin aynı konu başlığında tartışılması , yazılıp çizilmesi.Bütün bunlar olup biterken asıl konunun çözümlenmemesi veya mesaj yığınları içinde kaybedilmesi
benimde yaptığım bişey.. bırakmaya çalışıyorum :)

13 . Program tanıtımlarında her versiyona ayrı başlık açılıp veritabanlarının helak edilmesi
modlar bu konuda uyarıldı üyelerinkide birleştiriliyor..

HTML