pata hdd format atamıyorum

nahrub

New member
arkadaslar bende GA-8I915PL-G anakart ve 80 gb pata hdd var
benim sorunum xp format atacagım zaman hdd görmüyor bazı formlarda anakartın sata driverını yüklemek lazım diyor dogrumu dogruysa bunu nerede bulacam anakartın cd si yok web adresinde de hangisi oldugunu bulamadım ...
eger baska yolu varsa bu formatın bana söyleyin lütfen yada bu anakartın sata -pata dirverını verirseniz sevinirim yardım edin ...

NeCcko

Altın Üye
http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/driver/ga-8i915pl-g_2x.html

Arkadasım burdan kendine uygun olanı indir xpn tahminim 32 bit dir yani

en altta Raid kısmından
2.4. veya 5. yi dene sırayla hangisi olursa nasıl yapcagına gelince bu indirdiklerinin içindekileri diskete cıkar ve format için başlat başlarken install raid driver press f6 felan der ona tıkla sonra o yukler devam et bu kadar basit =)

dikkat et audio chipset yada lanı deil raid kısmında olan ;)

şifa

New member
var tabii yukardaki arkadaşın dediği bazı durumlarda yaramayabiliyor.eger dediğin gibi eminsen hdd sata ise açılışta bios a gir ve hdd ni sata dan raid e çevirerek bu işi halledebilirsin olurda bu dediğimi göremessen advanced kısmında hdd ile ilgili bir yazı görürsün orda iki şık olur sen üsttekini seç kaydet ve çık.sanırım sorunun bu şekilde çözülür.kolay gelsin

nahrub

New member
arkadaslar supersiniz soruma anında cevap verdiginiz için cok tesekkur ederim inş işe yarar
aksama sizlere bildiririm umarım sorun hallolur

HTML