Pardus'u Kurdum NasilmiymiŞ !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

By...CONDOR

New member
ArkadaŞlar Pardusu ElhamdÜlİllah Sonunda Kurdum...nasil Bİr Sİstem Dersenİz Ben Bu Drİverlerİ Nasil Tanitcam Dİye DÜŞÜnÜrken Sİstem TanimiŞ Bİle Usb Yİ Falan Hepsİnİ TanimiŞ...

Çok GÜzel Bİr ArayÜzÜ Var Hayatimda İlk Defa Lİnux Kullanmama RaĞmen BİrkaÇ Saatte Anladim...aslinda Xp Ye Benzİyer Ama Bence Daha KariŞik YapmiŞlar...

Bİr De Şunu DÜŞÜndÜm ...ben Artik TÜrk Yapimi Ve (lİsansli) Bİr İŞletİm Sİstemİ Kullaniyorum...bu Da İnŞallah İlerİde Yapacaklarimizin Temelİ Olur...

Neredeyse Wİndows Xp Nİn Yarisi Bİr SÜrede Kurdu HerŞey Basİt Ve GÜzel
İÇİnde Sİze Lazim Olabİlecek Bİr Çok AraÇ Var (bu Arada Amİral Battiyi Da Eksİk EtmemİŞler SaĞolsunlar :))

Bence Denemeye Fazlasiyla DeĞer....

Saygilar...

AdmiX

New member
walla ben pardus'a lafım yok.. çalışabilir cd sini denedim sadece..

linux diince benim aklıma en saglam RedHat ile Debian geliyor maalesef :) birde hiç denemedim ama çok övüyorlar Gentoo Linux..

By...CONDOR

New member

AdmiX

New member
dostum zaten genelde generic olarak tanımlar driverları tane salt ve öz halinde tanır.. ama sen özel driverı yüklersen daha da performans alırsın ki bulmuşsun :) bu arada makefile demişsin compile olayları giriyor işin içine sana tavsiyem zorlanmak istemiyorsan "rpm" (redhat packet manager) paketlerini dene derim setup gibi bişi açıkcası ;) ki pardus'un tabanı sanırsam Debian olması lasım bu nedenle sende debian paketleri bulcaksın :) hayde kolay gele..

(yanlış anlaşılma vermiyeyim de : Debian veya Debian based (tabanlı) sistemler yani linux'lar redhat paketlerini destekliyor olması lazım emin degilim ama tekrardan söyliyeyim dedim)

By...CONDOR

New member
çok teşekkürler deneyeceğim...yeni yeni öğreniyorum daha acemiyim
ama artık windowsu kurmamayı düşünüyorum....bu benim için ne kadar acı olsada :D amacım bir prgmcı olmak biiznillah...bu arada bill gates ile de
bir lisans sorunum yok artık mutlluyum :D:D:D

AdmiX

New member
eheuehea ama alışana kadar çift sistemde idare et bence ;) yaptıgın şey güzel ama ilk başlayanlar genelde bunalıma girebiliyor. (zamanında kasayı yumrukluyordukda :p ) ondan dolayı bide XP kurarsan sana avantaj saglıyacaktır. Kendini geliştirince sadece Linux ile dewam edersin ;)

By...CONDOR

New member
durum öyle gösterdi kardeşim bilgisayarda oyun oynayacakmış daha henüz düzgün bir oyun yükleyemediğimden windowsu kurmak zorundayım...Bir kez daha o sahte ama güzel seri numarasını girmem gerekiyor :D bende şöyle düşündüm belki windows tan linuxa prg çevirebilirim.bu daha güzel olurdu.Bakalım nasip...
Ancak benim sloganım pardus-pardus-pardus (TUBİTAK desteğiyle) :D

AdmiX

New member
ehueheaha dedim ya işte o tutturur bu ne linux mu neymiş ben güvenmem ona derler ama kendileride sahte win kullanırlar işte.. olay bu....

merak etme ya dediim gibi hdd'i 2ye bölersin güzelce hem windows hem linux gül gibi geçinirsiniz işte :D

fatal1ty

New member
AdmiX' Alıntı:
dostum zaten genelde generic olarak tanımlar driverları tane salt ve öz halinde tanır.. ama sen özel driverı yüklersen daha da performans alırsın ki bulmuşsun :) bu arada makefile demişsin compile olayları giriyor işin içine sana tavsiyem zorlanmak istemiyorsan "rpm" (redhat packet manager) paketlerini dene derim setup gibi bişi açıkcası ;) ki pardus'un tabanı sanırsam Debian olması lasım bu nedenle sende debian paketleri bulcaksın :) hayde kolay gele..

(yanlış anlaşılma vermiyeyim de : Debian veya Debian based (tabanlı) sistemler yani linux'lar redhat paketlerini destekliyor olması lazım emin degilim ama tekrardan söyliyeyim dedim)
pardus sıfırdan yazılmış bir işletim sistemi paket olarakta pisi uzantılı kullanıyor herhalde kurulabilen sürümünü denemedim ama yeni bir işletim sistemi olduğu için çoğu programı kaynak kodundan derlemek gerekir

WARTOX

New member
Linux cuların arasına bölücü gibi gircem ama :) bence WİNDOWS dan şaşma, VİSTA çıkınca geç :)))) felsefem bu :)

By...CONDOR

New member
evet bende 3 tane disk var...biri win biri linux biride yedek :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML