pardusu kaldıramıyorum yardıma ihtiyacım var

BAYXOZAN

New member
pardusu kaldıramıyorum ama kaldırdım teşekkürler

:vur arkadaşlar windows u kurdum üstüne bide pardus yükleyeyim dedim hatadan geçilmez oldu...
artık pardusu silmeliyim dedim; olduğu klasöre format attım ama açılıştaan silemedim bu yüzden windows u da açamadım ...
sonuç olarak yeniden yükledim ama sorunlarım devam ediyo ..
pardusu silip eski hayatıma dönmek istiyorum mümkünse yardım edebilir misiniz...?

şimdiden sonsuz teşekkürler...:hhter

(arkadaşlar sorun çözülmüştür ilginize teşekkür ederim lakin tüm hd e format attım)

youngster

New member
window su acabiliyormusun şimdi?
pardusu sildikten sonra mbr de bir sorun oluştuysa xp cd si ile kurtarma konsoluna düşüp mbr yi onarmalısın.(fixmbr)

selimpusat

New member
Pardus'u silmek için MBR (Ana Önyükleme Kaydı) ve HDD deki Linux alanını (Ext3 formatlı) silmelisin. MBR silme için Hirens Boot Cd içindeki MBR Work'u, Linux formatlı alanı silmek için yine Hirens Boot Cd içindeki Partition Magic i kullanabilirsin. Windows un açılıyorsa, Bilgisayarım-Sağ tık-Yönet' e girip buradaki disk yöneticisi ile Linux bölümlerini silebilirsin(Bilinmeyen bölüm olarak görür).

6955

New member
en kolayı harddiski çıkar çalışan bir xp ye tak burdan direk formatlayabilirsin
kurtaracak bir şeyin yoksa tabii

azuredrake

New member
Arkadaşım LİNUX SORUNLUDUR diye bişey yok sorundan geçilmiyo diye bişey yok..
Önlemini alıp daha detaylı araştırmalarla yapılan daha doğrusu bilerek yapılan bi kurulum ve kullanımda sorun çıkmaz...
EĞER sen farklı bi partitiona kurmadıysann ki kurmamış gibi görünüyo tabiki sorunlu olucakk...Wİndowsunu kurtarabilirsin Onararak ama LİNUXU silmek için partitionu formatlaa..
AÇILIŞTAN nasıl kaldırırım diyosan Windowstayken C nin içinde aratt "BOOT.ini" adlı bi dosyaa bu mutlaka gizlidir...
Bu dosyayı aç ve editle Linuxun açılışla ilgili bi satırı olucak onu bul ve sil sonra kaydet..Sorun giderilmiş olur... İyi çalışmalr

BAYXOZAN

New member
yanlış anladın ama eline sağlık yinede lakin başka bi sorum daha var...

azuredrake' Alıntı:
Arkadaşım LİNUX SORUNLUDUR diye bişey yok sorundan geçilmiyo diye bişey yok..
Önlemini alıp daha detaylı araştırmalarla yapılan daha doğrusu bilerek yapılan bi kurulum ve kullanımda sorun çıkmaz...
EĞER sen farklı bi partitiona kurmadıysann ki kurmamış gibi görünüyo tabiki sorunlu olucakk...Wİndowsunu kurtarabilirsin Onararak ama LİNUXU silmek için partitionu formatlaa..
AÇILIŞTAN nasıl kaldırırım diyosan Windowstayken C nin içinde aratt "BOOT.ini" adlı bi dosyaa bu mutlaka gizlidir...
Bu dosyayı aç ve editle Linuxun açılışla ilgili bi satırı olucak onu bul ve sil sonra kaydet..Sorun giderilmiş olur... İyi çalışmalr
sadece linux değil, windows ve linux sorundan geçilmiyodu...
en son tamamını sildim..
fakat bu sefer de windows 20 şubat vakası çıktı sinir oldum windowsa ...
lakin program yükleyip çalıştıramıyorum bile...
(adobe yi yükledim lakin setup gibim bir dosya var ki o dosyayı programlara ekleyemedim)
şimdi sadece windows yüklü ama 96dan beri windows kullanıyorum ben ...
ve de linuxa geçmek istiyorum...
en rahat kullanabileceğim linux ne olabilir?

flameman

Banned
arkadaşı keşke sistem geri yükleme yapsaydın.yada bir sanal bilgisayar oluştur ve oraya kursaydın hiç sorunun olmazdı..

hh_man

New member
arkadaşı keşke sistem geri yükleme yapsaydın.yada bir sanal bilgisayar oluştur ve oraya kursaydın hiç sorunun olmazdı..

kegeez

New member
katılıyorum sanal sürücüler içind ehiç bir sorun çıkmıyor istediğiniz zaman kaldırabiliyorsunuz .ama olan lmuş yapman gereken bence mbr (eğer hata vemedyse boot dan yararlanarak) çekmen yada partıtıton magic ile yeniden kormak,veya direck fdisk yaptıktan sonra yeniden kurmak edit içinde linux komututnu bulmak çok zor sanırırm

cracker

New member
Pardus hiçbirzaman sorun çıkarmaz. Kurulum dökümanlarını iyice okumuyorsunuz yada heç okumuyorsunuz. Aslında kurulumda da ahım şahım bişi yok, ne yaptığını okursan kurulum gayet sade ve basittir aslında. Muhtemelen sen kurulumun sonunda MBR oluştur sekmesini ya atladın yada başka bir seçeneği işaretledin. MBR yi disk başına oluştur diyip geçeceksin hepsi bu. Pardusu sorunluymuş gibi göstermeyin. Görende kurulumu böyleyse gerisi nasıldır diye korkuyor. Bide sık sık rastladığım bir husus var. Pardusu nasıl kaldıracağım? Pardus programmıki uninstall edeceksiniz. Buda bir işletim sistemidir sonuçta. Takarsınız bi tane CD formatlarsınız bilinir hepsi bu. Yada windowsta bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet sekmesine girer diskleri yönet bölümünden pardus bölümünü biçimlendirirsiniz.Ama kurulum işlerini iyi bilmiyorsanız bir bilene yükletin. Buralarda feryat etmeyin. Kolay gelsin ve pardus kullanmaya devam

BAYXOZAN

New member
saol...

cracker' Alıntı:
Pardus hiçbirzaman sorun çıkarmaz. Kurulum dökümanlarını iyice okumuyorsunuz yada heç okumuyorsunuz. Aslında kurulumda da ahım şahım bişi yok, ne yaptığını okursan kurulum gayet sade ve basittir aslında. Muhtemelen sen kurulumun sonunda MBR oluştur sekmesini ya atladın yada başka bir seçeneği işaretledin. MBR yi disk başına oluştur diyip geçeceksin hepsi bu. Pardusu sorunluymuş gibi göstermeyin. Görende kurulumu böyleyse gerisi nasıldır diye korkuyor. Bide sık sık rastladığım bir husus var. Pardusu nasıl kaldıracağım? Pardus programmıki uninstall edeceksiniz. Buda bir işletim sistemidir sonuçta. Takarsınız bi tane CD formatlarsınız bilinir hepsi bu. Yada windowsta bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet sekmesine girer diskleri yönet bölümünden pardus bölümünü biçimlendirirsiniz.Ama kurulum işlerini iyi bilmiyorsanız bir bilene yükletin. Buralarda feryat etmeyin. Kolay gelsin ve pardus kullanmaya devam
pardusu kurmak değil kaldırmak istiyodum ve kaldırdım saolun :D

waiter100

New member
arkadaşlar cd ile pardusun olduğu bölümü sildim. fakat bu defa açılışta grup hatası mı ne veriyor. bi yarım edin. pardustan tamamen kurtulmak istiyorum. bu boot olayını yada fixmbr olayını nasıl yapacam. bi bilen tam olarak anlatsın Allah aşkına.

By_SEKOPY

_C*_Özel Harekat_
Süper Moderatör
aynı sorunu yasıyorum pardusu kaldırmanın en basit yolu nedir makina da sadece pardus var xp cd takıyorum ama bir türlü görmüyor pardus cd takıp sildim bu seferde grub error hatası var anlamdım

yardımlarnızı bekliyorum teşekkürler...

diNamiTeX

New member
Windows CD'sini bilgisayara takıp yeniden başlatın. Ardından "Onar"(Önünüze gelen ilk Onar'a girin, ikincisinde tekrar Windows kuruyor çünkü.) girin. Komut satırına düştüğünüzde, "fixmbr" yazın; sorununuz çözülecektir.

HTML