Pardus 2013 Çıktı

ServerErr0r

uid=0(root)
Bugün Ankara'da TÜBİTAK bünyesinde düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıtılan yerli işletim sistemi Pardus 2013 kullanıma sunuldu. Pardus 2013 sürümü kamu/özel şirket ve bireysel kullanıcılar için indirilebilir sürümünü aşağıdaki linklerden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bugünden itibaren 4445773 numaralı Pardus Çağrı Merkezi de eş zamanlı olarak kullanıma açılıyor. Kurumsal kullanıcılara hizmet verecek olan çağrı merkezi, işletim sistemi ile ilgili sorulara yanıt verecek. İndirme linkleri kurumsal sürüme ait olsa da bireysel olarak kullanılabiliyor.

İndirmek için tıklayın

burosman

New member
yıllardır aynı tasarım, ben daha görsel olmasını bekliyordum. başlat menüsü bile aynı ama bakın ubuntu ya adamlar kendini geliştiriyor. hala işletim sistemi bakımından windows 98 i yakalayabilmiş durumdayız. debian'ın çakması olmuş bence

ServerErr0r

uid=0(root)
yıllardır aynı tasarım, ben daha görsel olmasını bekliyordum. başlat menüsü bile aynı ama bakın ubuntu ya adamlar kendini geliştiriyor. hala işletim sistemi bakımından windows 98 i yakalayabilmiş durumdayız. debian'ın çakması olmuş bence
Ne yönden debianın çakması olduğunu açıklayabilir misiniz ? Anlayamadım da. Debian normalde gnome öntanımlı olarak gelir ama isterseniz kde yada xfce falanda kurabilirsiniz dvd den yadan netten.Bahsettiğiniz bu benzerlikse gnu/linux kullanmadığınız belli olur.
Pardus belki sistem yöneticileri açısından pek stabil olmayabilir,doğrudur.Ama kullandığı arayüz kde,ve bence kde kullananlar arasında en iyilerinden biri.Ve kde kullandıysanız bilmeniz lazımdır ki kde3 ile kde4 arasında o kadar çok değişim var ki sanki yeni baştan hazırlanmış gibi.Ve kde desktopun windowsdan çok daha fazla avantajı var,varsa eksik hissettiğiniz birşey söyleyin de yazalım.
İşletim sistemi bakımından windows 98 i yakalayamamış demişsiniz.İşletim sistemi bakımından da ne demek ben anlamadım.Yani somut birşey söyleyin,ne yönden yakalayamamış ? Biliyorsanız söyleyin bizde cevabını yazalım.

Ha bilmiyorsanız öyle sallama konuşmanın bir anlamı yok.İnsanlarda önyargı oluşturmayın lütfen.

By_SEKOPY

_C*_Özel Harekat_
guzel bir gelisme severim pardusu anka kusu gibi tekrar canlandirdilar cok iyi tebrikler :)

laptopa kurcam indiryorum herkese tavsiye ederim gercekten farkli gelecek deneyin derim

daddyy

New member
bu işletim sistemini ilk defa indirip kurmayı düşünüyorum umarım keyifli bir kullanım sunar bu arada indirme paylaşmak veya kullanmak en azından denemek bile yeter, ayrıca yorumlara bakılırsa ki boş kelimelerin bu sitede işi yok diye düşünüyorum.. istersen indirirsin istemezsen indirmezsin bu kadar basit fazla söze gerek yok

mesutcolak

New member
pardusun önceki sürümlerini daha önce kurup kullandım içinde ofis yazılımı bile var güncel paketlerinide eklediğinizde tam donanımlı oluyor bütün sürücüleri kendisi ayarlıyor windows sürümlerinde çoğu sürücüleri cd sinden kurmanız gerekirken bunda kendi ayarlıyor ayrıca wine diye bir paket var onu yükleyince windowsta kullandığınız alışık olduğunuz çoğu windows programınıda kurup kullanabiliyorsunuz dosya sistemleri değişik olduğu için biraz acemilik oluyor ama alıştırıyorsunuz ayrıca internet gezintileriniz diğerine göre daha hızlı bir bilgisayarda harddiskinizi üçe bölüp birine önce windowsu kurup diğerinede pardusu kurarak ikisini tek bilgisayarda kullanabiliyorsunuz açılışta seçenek sunuyor windowstan pardus bölümüne giremezken çünkü o bölümü göstermiyor pardustan windows bölümüne girebiliyorsunuz yani ntfs bölümüne denemenizi tavsiye ederim fazla bilgi her zaman iyidir