Ozhan'dan Ask Dolu Şiirler (:

ozhan01

New member
SENİ DÜŞÜNÜYORUM

Seni düşünüyorum yine
Yine vakit gece yarısı
Ellerinin sıcaklığını hissetmek istiyorum ellerinde

Anlamlı bir bakışın huzurunu duymak yüreğimde
Bir iki sözünün rahatlatıcı etkisiyle
Yanında olmak istiyorum

Şimdi daha çok anlıyorum çok özlediğimi
Öyle böyle değil
Deliler gibi, çılgınlar gibi
Yeniden doğmanın heyecanıyla

Kaybetmek korkusuyla
Evet daha iyi anlıyorum
Ölümün soğuk nefesi gibi
Ölümle yaşam arasındaki o çizgi gibi

Daha çok özlüyorum artık seni
Her an kopup gidecekmişsin gibi
Uzaklara çok uzaklara

Bir daha dönmeyecekmiş gibi
Şimdi daha çok seviyorum seni.

SEVİYORUM

İÇİMDE FIRTINALAR KOPAR BAZEN
NASIL YANINDA OLMAK İSTERİM O AN BİLSEN
AĞLAMAMAK İÇİN ZOR TUTTUĞUM AN KENDİMİ
NE ZAMAN ANLAYACAK SEVDİĞİM BENİ

SICAK BİR İLGİ,TERTEMİZ BİR SEVGİ
EN TATLI HAYALLERİMİN EN GÜZEL GERÇEĞİ
NASIL ANLATSAM,NELER SÖYLESEM BİLMİYORUM
İNAN SEVGİLİM SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM

ÇARESİZ YALNIZLIĞIMLA KIVRANIRKEN
O GÜZEL GÖZLERİN GELİR AKLIMA
KAYBOLUR ÜZÜNTÜLERİM O AN ANİDEN.

SEVİYORUM SEVİYORUM DERKEN
EN GÜZEL HAYALLERLE AVUNURKEN
VE SENİ SAATLERCE DÜŞÜNÜP,BEKLERKEN
İNAN CANIM İNAN O İKİ KELİMEYİ BEKLERİM SENDEN
YARINLARIMDA,BUGÜNLERİMDE,BENLİĞİMDE
O TATLI SÖZLERİN,O GÜZEL GÜLÜŞÜN, GÖZLERİNLE
RAZIYIM ÖLÜME,HERŞEYE SENİNLE BİRLİKTE
UZAKTA OLSANDA,KONUŞMAMIZ GÜÇTE OLSA
MUTLULUĞA DOĞRU KOŞACAĞIM SENİNLE BİRLİKTE.

vazgeçilmezimsin

yaşamak Gibi Tutsak,
ölüm Gibi Mecbur Olduğumsun
vazgeçilmezimsin

yollar Vazgeçiremedi Senden Beni
ellerimle Her Metresine
ismini Yazdım
dağlar Ayıramadı
çorak Yüksekliklere
aşkımı Kazıdım
ıssız Gecelerde Adımlarım
sana Gelmek İçin Sabırsız
yollarındaydım

yaşamak Gibi Tutsak,
ölüm Gibi Mecbur Olduğumsun
vazgeçilmezimsin...

ozhan01

New member
Seni seviyorum DEMEK !

Seni seviyorum DEMEK !

Ne kadar kolaydır "SENİ SEVİYORUM" diyebilmek..

Ne kadar kolaydır karşımızdakinin gözlerinin ta derinliklerine bakarken bu sözü fısıldayıvermek.

Ne kadar kolaydır karşımızdakini sevgimize inandırıvermek.

Ne kadar kolaydır bir şeylerin tıkandığı yerde "bu olmadı, bende şansımı başka sevgililerde denerim" diyebilmek.

...........SENİ SEVİYORUM........

Acaba kaç kişi bu sözü söylerken inanarak söylüyor?

Acaba kaç kişi sevgiyi en gerçek ve en yalın haliyle duyumsuyor yüreğinde?

Acaba kaç kişi sevgisinin üzerinde menfaat tohumlarının yeşermesine izin vermeden sevmeyi becerebiliyor?

Acaba kaç kişi sevgisi uğruna, almadan vermeyi erdem ayıyor?

Acaba kaç kişi sevgisini tek bir kadına/erkeğe yoğunlaştırıp, "biri giderse diğeriyle idare ederim" zafiyetine düşmeden besleyebiliyor?

Galiba sevmeyi yanlış öğrendik. Yanlış benimsedik.

Sevmek; sadece sevgiliyle yatakta geçirilen birkaç saat demek değildir.

Sevmek; sadece "işte yatak dışında da birlikteyiz" deyip, sağda solda gezinmek demek değildir.

Sevmek; sadece sevgiliyi koluna takıp, çevreye caka satmak demek değildir.

Sevmek; sadece patlamış mısır yiyerek ya da el ele tutuşarak film seyretmek değildir.

Sevmek; otomatiğe bindirilmişçesine sadece hafta içi, sadece hafta sonu, sadece belli saatlerde buluşmak değildir.

Sevmek; "seviyorsa beni bırakıp gitmez, giderse zaten sevmiyordur" felsefesini savunarak sevgiyi kendi kaderine terk etmek demek değildir.

Sevmek; "O bana nasıl davranırsa, ben de ona öyle davranırım" demek de değildir.
:melek

KıRmızıKız

Kayıp üLkenin Prensesi
günde sadece 1 konu açma hakkı var..1 kereye mahsus konularını birleştirdim...

teşekkürler :goz:

ozhan01

New member
ŞiirLerin ve yazıların Devamı Gelicek ...

Gözlerimi her kapayısımda senin yanımda olmanı diledim. Nasıl bir ask bu bilmiyorum. Bir daha kimseyi bu kadar sevebilir miyim onu da bilmiyorum. yine aynı yerde oturmus seni düsünüyorum. Zamana yenik düsmeyen kalbimi alkıslıyorum büyük bir zevkle ve yine senin yanımda olmanı diliyorum. O kadar özledim ki seni, bunu anlatmaya kalemimin gücü dahi yetmiyor. Senin imkansız oldugun her an, hayatım o kadar anlamsız o kadar bo$ ki! Yüzüm asık, gözlerim bugulu... sonra birden hücum ediyor hatıralar. Sanki vazgeçmememi, pes etmememi yürekten dilercesine kosar adımlarla yaklasıyorlar bana. Teker teker hatırlatıyorlar kendilerini. Bir gülümseyis, bir bakıs, sahilde bir sabah, gece... çok uzakta degiller aslında imkansız degiller, yasandılar, gerçekler. Yalnızca ?yürekten iste? diye bagırıyorlar bana. Iste o an içimden gelerek gülümsüyorum. Sen duymasan da bosluga haykırıyorum. ? Evet! Seninle olmayı yürekten istiyorum.? Etrafıma bakınıyorum. Sessizlik. Ben de sessizce devam ediyorum, üzerine dünyaları yükledigim sandıgımdan sesler yükseliyor bu sefer. Nefes almak için bagırıyorlar yine. Yavasça açıyorum kapagını; ama onlar adeta üzerime atlıyorlar. Simdi her sey daha bir canlı fotograflar, esyalar... yüzüm bir asılıyor, bir gülüyor, yine her yerde SEN! Yine haykırıyorum ve yine yanımda olmanı diliyorum. Sokaga çıkıyorum, etraf karanlık sadece ayısıgı saglıyor görmemi, gökyüzüne bakıyorum. Yıldızlara anlatıyorum seni, beni, bizi. Hepsi daha bir parlıyor simdi, sonra yavasça fısıldıyorum. ?Biz ayrıyız.? diyorum. Onlar da benim gibi donuk bakmaya baslıyorlar ve teker teker kayıyorlar sadece senin yanımda olmanı dilemem için, tabi bu fırsatı kaçırmıyorum. Bir kez daha seninle olmayı diliyorum. Eve dönüyorum. Yatagıma yatıyorum. Gözlerimi kapatıyorum. Karsıma geliyorsun, ellerini uzatıyorsun bana. Gel diyorsun ama sesin duyulmuyor. Çok uzaksın. Çok yalnızım. Nefes almakta zorlanıyorum artık. Sensizligin acısı dinecegine yüregimde gün geçtikçe büyüyor. Bunu kabullenmem gerek ama vazgeçemiyorum. Bu sefer de odamın duvarlarına bagırıyorum. Senin yanımda olmanı diliyorum. Yeni bir gün doguyor; ama yine sen yoksun. Attıgım her adımda, almaya zorlandıgım her nefeste, hayatımın yasadıgım her karesinde adını sayıklıyorum; ama sen yoksun. Gün geliyor gözlerimi ayırmıyorum telefondan. Çalmayacak, çalamaz biliyorum ama kabullenmiyorum. Yine senin yanımda olmanı diliyorum. Bu yükü tasımaya daha fazla gücüm yetmiyor. Tükeniyorum. Gün geçtikçe eriyorum sanki, içimden bir s¸eylerkayıp gidiyor. Senden geriye kalan parçamda, bu bedeni tasımaya yetmiyor. Artık yanımda olmanı degil, yanında olmayı diliyorum. O bembeyaz çarsafın içinde yanında sonsuza kadar uyumayı diliyorum. Nerde olursa olsun, yeter ki senin yanında olmayı diliyorum ve yanına geliyorum; çünkü senin ugruna ölmeyi göze alacak kadar seni çok seviyorum..?

Bu satırlar gerçek sevginin ardından kalan tek gerçek. Onlar

HTML