Otostopçunun Galaksi Rehberi

imagehell

New member
Otostopçunun Galaksi Rehberi

30-09-2005
Douglas Adams'ın kitabından daha önceden Tv dizisi şeklinde çekilmiş hikayenin, Garth Jennings tarafından sinemaya aktarılan versiyonu .Kitabı okuyamadığım için film ve kitap arasında bir kıyas yapamam ancak 'varoluşumuzun cevabı ne ' sorusunu 42 şeklinde cevaplayarak herşeye tiye alan güzel bir uzay komedisi olduğunu söyleyebilirim .

Hikayenin başkahramanı maymundan evrilme Arthur Dent , bir sabah evini yıkmaya gelen buldozelerle uyanır. Aynı zamanda dünyanın uzaylılar tarafından 10 dk içinde yokedileceğinden habersizdir. Daha önceden hayatını kurtardığı uzaylı bir arkadaşı hayat borcunu geri ödemek için maymun soyundan gelen arkadaşını kurtarmaya karar verir ve dünya yokolurken uzaya sinyal göndererek otostop çekerler. Otostopçunun galaksi rehberi ise onlar uzayda bilinçsizce dolaşırken , uzaydaki herşey ile alaklı bilgi alacakları bir rehber/kitaptır .

Film biraz absürd olarak adlandırılabilir fakat bence bir insanın başına gerçekten böyle birşey gelse verebilceği en doğal tepki ne olurdu diye düşünülerek hazırlanmış olduğundan son derece gerçekçi yaklaşılmış. Yani düşünsenize uzayda bir yerde tıkılı kaldınız ve birden bire önünüzde bir geçit kapısı açılıyor , içeri girmeye tereddüt etmez misiniz veya gırtlağının altında bi kafası daha gizli olan bir adam görseniz absürd olmayan bir tepki veremezsiniz. Bu yüzden filmin başlangıncında DON'T PANİC uyarısı mevcut.

Filmdeki en sevdiğim karakter ise Manic Depresif bir robot olan Marvin. RAM'i okadar yüksek ki kendini robotluğa layık görmüyor ve kendini harcanmış hissediyor çünkü yaptığı bütün hesaplamalar onu mutlak sonuç olan ölüme götürüyor . Bu yüzden sürekli mutsuz, hayattan bıkmış ve zekanın bi işe yaradığına inanmıyor .

Hayatın neolduğu ile alaklı gizli kalmış büyük bir sır olduğunu düşünenler Otostopçunun Galaksi Rehberini mutlaka izleyin.

osiris_cemo

New member
Bende izlmiş ve çok beğenmiştim :D tavsiye edileybıl bir film

sebilo

New member
tam şimdi TRT1 kesintisiz izlerken yazıyorum.

linklerini arıyorum bulamıyorum.

divx mp4 3gp bütün formatlar yakışır bu filme

gülerken öğreniyorum.

linklerini bekliyorum takibdeyim.

HTML