Otomobil fiyatına güvercin

crazyquake

.::®crazy™::.

'10 bin YTL'ye güvercin mi olur, araba alırım daha iyi' diyenler! Sizin gibi düşünmeyenler de var!

Kanatlı Hayvanları Sevenler ve Yetiştirenler Derneği Başkanı Kenan Evren Eytiş,1995'te kurulan derneğin, güvercin severleri bir çatı altında topladığını söyledi.

Edirne'de güvercin yetiştiren yaklaşık 300 kişinin dernek bünyesinde Türkiye'de düzenlenen çeşitli güvercin festivallerine katıldığını belirten Eytiş, festival çatısı altında güvercin alıcı ve satıcılarının bir araya geldiğini ve böylece iller arası güvercin ticareti yapıldığını bildirdi.

''Mardin'', ''Ön Tepe Mardin'', ''Miski'' ve ''Sabuni'' cinsi güvercinlerin 300 YTL ile 10 bin YTL, ''Şebap'' cinsi güvercinlerin 400 YTL ile 6 bin YTL, ''Burgu'', ''Kelebek'', ''Mısırlı'' cinsi güvercinlerin 10 YTL ile 300 YTL ve ''Tepeli dal'', ''Marakkat'' ile ''Beyaz'' cinsi güvercinlerin de 500 ile 600 YTL arasında satışa sunulduğunu anlatan Eytiş, fiyatların yüksek olmasına rağmen
güvencilere her zaman alıcı çıktığını belirtti.

Güvercin besiciliğinin bir zevk işi olduğunu anlatan Eytiş, şunları kaydetti:
''10 bin YTL'lik değeriyle ikinci el otomobil fiyatına satılan güvercinler, alıcılardan ilgi görüyor. İnsanlar, 10 bin YTL'ye 192 çeyrek altın da alabilirler. Fakat bir güvercin yılda üç yavru yapıyor ve iyi bakıldığında 10 yıl yaşıyor. Güvercinleri satarak gelir sağlamak çoğu insan için daha mantıklı geliyor. Bir kümesteki 20 güvercinin yıllık masrafı ise 500 YTL civarında. Fakat güvencler de aynı bir çocuk gibi bakıma muhtaç olduğundan bakımı ayrı bir özen istiyor.''

Eytiş, kendisinin 50 güvercini olduğunu, bu güvercinler için özel bir dükkan kiraladığını ve hırsızlık olaylarına karşı dükkanın önünde kangal cinsi köpeğini beklettiğini bildirdi. Diğer güvercin besleyenlerin de kümeslere özel alarmlar taktırdığını ve kümesin çevresini aydınlattıklarını ifade eden Eytiş, kuşların pahalı olduğu için hırsızların ilgi odağı olduğunu sözlerine ekledi.

ALINTIDIR...

osiris_cemo

New member
eder etmezmi be :) :D

untrained

New member
bız de de var ama bu kadar ucuk deıl ben 10000 ytl guvercın alsam ewde rahat uyuyamam bır sey olcak dıe ve kumesın kaldırırlar hemen

RuTH

Altın Üye
walla kimse kusura bakmasın da bir kuş için 10 milyar veren adamı döverim lam ben.:D lam altın sıçsa belki derim de :D

osiris_cemo

New member
fofer' Alıntı:
walla kimse kusura bakmasın da bir kuş için 10 milyar veren adamı döverim lam ben.:D lam altın sıçsa belki derim de :D
Kuşçu olsan böyle konuşmazdın yaw 1-2 sene besle bakayım o zaman bir kuşa kaç para verilebileceğini anlarsın şimdi sana nafile geliyor ama güvercin besleyen biri için pahalı ama gayet mantıklı fiyatlar :D

Not:Kuşçuluk hastalıktır kanına bir sefer karıştı mı ömrünün sonuna kadar gökyüzüne başka bir gözle bakarsın.:D :p :D

RuTH

Altın Üye
bize ters be tosunum işim olmaz kuşla falan. :D

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
eskiden Guvercin Beslerdim 150 Nin Uzerinde Guvercinim Vardi

Bursayi Bilenler Selanik Guvercininin Degerini Bilirler

Bazi Cins Kuslar Cok Para Ediyo

RuTH

Altın Üye
etsin etsin 1 milyar etsin hade cins olduğu için de 10 milyar da verilmez be kardeşim adamı döverler lam:D

firatay

>>>> ALESTA
Fofer Kardeş Fazla Sinirlenme Yahuu O Kuşların Bazı Özellikleri Var. Bunu Bilmediğin İçin Sana Pahalı Geliyor. Altın Değerinde O Güvercinler. Nedenide O Güvercinden 1 Çift Uçurduğun Zaman Gök Yüzündeki Kocaman Bir Sürü Güvercin Sahibinin Evine Getirir. Buda Her Uçuşta Bir Sürü Güvercinin Sahibi Olmak Demektir. Onun İçin Değerleri Bu Kadar Yüksek.

RuTH

Altın Üye
kızdığım falan yoq yaw gayet mutluyum bugün:D :D
VARdır tabiki bir hikmeti artıq ama bence o kadar etmes be:D
HACKHELL'cilere elim kalkmas benimmm :D :D

Cansiz

New member
Bende güvercin besliom daha doğrusu babam beslio herkes tanıo onu adı=Akif!!
yemci akif diolar 150 tane kuş war çatıda bizim!Öle dandik kuşlarda deil!:)
kuşçuluk hastalım bakın benim babam 15 yaşında başlamış ama benim hiç ilgimi çemiolar onlar!!:):)

bizim evdeki güvercinler!!
http://www.hackhell.com/showthread.php?t=71028&highlight=g%FCvercinler

HTML