Osmanlı Tokatı Nerden Geliyor

σѕ¢αя'ѕ™

[ℓσνє ιѕ ƒєηєявαнçє..]
Osmanlı Tokatı..!!

Osmanlı tokatı nerden geliyor biliyor musunuz?

Osmanlı zamanında ordu çeşitli birliklerden oluşurmuş.. O birliklerden biride Tokatçı grubu imiş.. Tokatçı denilen askerler devşirmelerden oluşur ve gayet iri yapılı, iri elli kişilermiş... Bunların özel çalışma salonları varmış. Salonlarda mermerden yapılı olan büyükçe kolonlar varmış... Tokatçılar bu mermer kolonları tokatlayarak ellerini daha da geliştirirlermiş.. Savaş sırasında ordunun en arkasında bulunur savaşın sonlarına doğru hızla savaş alanına girer ve bitkin durumda olan düşman askerlerini tek tokat darbesiyle yerle bir ederlermiş... Tokat attıkları kişinin yüzünü içeri çökertir ve beyin kanaması geçirmesine sebep olarak öldürürlermiş... Yaaa işte böyle Nam-ı değer OSMANLI TOKATI buradan geliyor..;)

:hhman:​

bu mermerle çalışma işini falan tarihcimizde anlatmıştı bize, bunlarda amaç daha çok düşmanın psikolojisini çökertmekmiş bende hocanın yalancısıyım walla

Grave_Worm

Banned
Ben farklı biliyordum ama...

Benim bildiğim Osmanlı Tokadı da Çeriler arasında devşirme olmayanların yani Türk'lerin attığı tokattır. Devşirmeler arasından dediğin gibi 50 60 kişilik yüzü göazü birbirine girmiş adam görse korkar insanları bulup ordunun en önüne koyarlarmış ki düşman onları görünce hafiften korksun diye onların arkasında da çok iyi silah kullanan Türk birlikleri olurmuş onlarda silahla öldürdüklerini silahla diğerlerini de tokatla miğferlerine vurarak miğferlerinin boyunlarının içine girmesini sağlayarak öldürürlermiş.

Darzamat

New member
Devşirmemi degil mi bilmiyorum ama egitimleri hakkında bildigim birşey de şöyle : Bu amcamları çok küçük yaşlardan alıp egitmeye başlarlarmış. Eğitimin bir kısmı ise biraz psikopatça :D Bir urgan onlarca kez düğüm atılarak topak haline getirilir ve yağa batırılırmış. Bu yaglı dügüm topagını çözmeye küçük yaşlarda başlarlarmış. Yaşları ilerledikçe ellerinin gelişimini varın siz hesap edin :D Ayrıca mermer tokatlama olayı da var galiba. Sonra savaşta basarlar tabi tokadı :D

The Squealer

Special Effects expert
ilginç osman imp bir savaş dehası bir imparatorluktu ;)

AL@RM@

New member
Harfi harfine dogru.Ellerine saglık.

Bende belgeselden biliyorum.Ama benım bildigim bi tabur tokatcı önden gider agırlıklı olan tokatcılarda arkadas gelirler.

σѕ¢αя'ѕ™

[ℓσνє ιѕ ƒєηєявαнçє..]
alicanoviç' Alıntı:
one abi öle yüzü göçertio :D el bu yani bnce brz abartma var ama bayaaaa okkalı bi tokat:D
voleybol hocası olan bir tanıdığım var... bir tokatla adamı komaya sokabiliyor..;)

eski zamanlarda özellikle bu iş için eğitim almış bir insan neden yapamasın diyorumm..;)

fatihozel

New member
Osmanli zamaninda ordu cesitli birliklerden olusurmus. O birliklerden biride Tokatci grubu imis.
Tokatci denilen askerler devsirmelerden olusur ve gayet iri yapili, iri elli kisilermis.
Bunlarin ozel calisma salonlari varmis. Salonlarda mermerden yapili olan buyukce kolonlar varmis.
Tokatcilar bu mermer kolonlari tokatlayarak ellerini daha da gelistirirlermis.
Savas sirasinda ordunun en arkasinda bulunur savasin sonlarina dogru hizla savas alanina girer ve bitkin durumda olan dusman askerlerini tek tokat darbesiyle yerle bir ederlermis.
Tokat attiklari kisinin yuzunu iceri cokertir ve beyin kanamasi gecirmesine sebep olarak oldururlermis..

dєήίz¢ί

Forumun denizcisi
Tokat attiklari kisinin yuzunu iceri cokertir ve beyin kanamasi gecirmesine sebep olarak oldururlermis..

:saskin vay be :saskin

alibey43

New member
okadar zaman mermer tokatlayan adamın eli heralde artık duvar olur . ha tokat atmış ha tuğlayla vurmus farketmez heralde :):):)

HTML