Osmanlı Padişahlarının Ölüm Nedenleri

censhack

New member
Hangi kaynaktan yararlandın arkadaşım.Prostat kanserinden falan bahsediliyo nerden biliniyo ozaman bu kanser çeşidi.Yok haremde cariyeleri kovalarken düşmüş ..... sebebinden ölmüş.Rica etsem kaynağı nerden aldığınıda yazar mısın?

shallafi

New member
Burda 2. Selim in hamamda öldüğü yazılmış, burda farklı şeyler vardır,k,m, kaynaklar yeni yaptırdığı hamamı teftişi sırasında (daha hamam çalışmaya başlamadan önce) kimi kaynaklarda hamamda cariyelerle içki sefasında başka kaynaklarda hamamda sabuna basıp düşme sonucu öldü diye yazar.Burda kesin bir şey bulunmamaktadır bence bunlar biraz tarflı yazılar batı medyası tarafından türetilen şeyler,ayrıca içki yüzünden ölen bi padişahımız olması da utandırıcı.
Fatih Sultan Mehmet in ölümünde ise enteresan bi idia ortaya atılmıştır,Fatih i aşçısının zehirlediğine dair,burda ilgi çekici nokta deniz kuvvetlerinin Otranto ya çıktığı sırada Fatih in ölüm haberinin gelmesidir,daha ilginci ise Fatih'in aşçısının İtalyan asıllı olmasıdır.

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Kaynak versen iyi olur..ben başta yavuz olmak üzere çoğunun ölümünü farklı okuduüumu hatırlıyorum...Bence konu kontrol edilmeli baştan aşağı...

Emeğine sağlık kardeşim gene de..Balta vurmak gibi olmasın konuna maksadım doğruyu paylaşabilmek..=)..

teforr

Banned
Bir biLgi veriyorsanız iyice araştırıp veriniz Lütfen
İKİNCİ SELİM: Bir hamam alemi sırasında cariyeleri kovalarken düşüp, yaralandı. 1574'te göğüs boşluğunda meydana gelen kanama yüzünden öldü.
bu biLgi yanLıştır

oscs

New member
İKİNCİ SELİM: Bir hamam alemi sırasında cariyeleri kovalarken düşüp, yaralandı. 1574'te göğüs boşluğunda meydana gelen kanama yüzünden öldü.

Ayyaş Selime yakışır bir ölüm...