Ordu ülkenin namusudur

OrHUN_BEY

New member
Fatih Altalı, TV'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hakaret etme modasına uyan bir kadına köşesinden sert yanıt verdi

“Geçen hafta bir Haber programı izliyorum.
Bir hanımefendi Türk ordusuna verip veriştiriyor.
Entel dantel camiada giderek "Referans" haline gelen ordu düşmanlığını seslendiren sıradanlardan biri.

ABUK SUBUK NEDENLERLE ORDU YIPRATILIYOR

Orduların neden varolduğunu, neye yaradığını bilmeyenlerden.
Sürekli yazıyorum. Bir kez daha yazacağım.
Ülkelerin orduları böyle abuk sabuk söylemlerle yıpratılmaz.
Yıpratılmamalıdır.
Yedekleri yoktur.
Ulusun en önemli varlıklarındandır.
Ordular olmasa, uluslar olmaz. Devletler ayakta duramaz.
O gün o programa katılanlardan olsaydım, Türk Ordusuna saldıran hanımefendiye tek bir soru sormak isterdim.

ORDU BACAK ARANIZI DA KORUYOR

"Hanımefendi o ordu aslında neyi koruyor biliyor musunuz?"
Ne yanıt vereceğini bilmiyorum. Büyük ihtimalle demokrasiden, ordunun siyasete müdahalesinden, Güneydoğu'dan falan söz ederdi.
Bense ona çok kısa bir yanıt verirdim.
"Hanımefendi belki farkındasınız, belki değilsiniz ama o ordu sizin bacak aranızı da koruyor"
Biraz sert olurdu belki ama bence öyle.

ORDU ÜLKENİN NAMUSUNU DA KORUR

Ordular, ülkelerin sadece sınırlarını, topraklarını, bütünlüğünü korumaz.
O ülkenin namusunu, iffetini korur. Yüzyıllardır belki de bin yıllardır savaşların nasıl sonuçlandığını bilirsiniz değil mi! Bir ordu savaşı kazanıp, düşman ülkeyi fethettiği zaman ne yapar hatırlıyor musunuz? Savaşların sonunda hep trajik tecavüz hikayeleri yok mudur? Bu bin yıl önce de böyleydi, Avrupa'nın göbeğindeki bir kaç yıl önce de böyle.

O SINIRLAR KADINLARIN BACAK ARALARINA KADAR UZANIR

Galip tarafın, muzaffer askerleri, savaşın sonunda en acı intikamı ne yazık ki, hep böyle almışlardır.” Galip taraf, mağlup tarafa en büyük acıyı hep böyle tattırmış, mağlubun son kalan kalesi namusunu da ele geçirmek savaşın son darbesi olmuştur. Türk ordusuna sallayan hanımefendi bilmelidir ki, Türk ordusu Türkiye'nin sınırlarını korur. O sınır ne yazık ki, kadınlarımızın bacak arasına kadar uzanır.

KAYNAK İÇİN

torax_d

New member
bunlar için namus fasa fiso anlamsızdır bunlar için önemli olan imandır namusun bir önemi yoktur.

atn42

New member
başı açığın sıkmabaşı olmayanın namusu olurmuymuş heç
bu memlekette müslümanlar belli
en azından öyle iddia ediyorlar
ama iş aziz ordumuza laf atmaya gelince mangalda kül bırakmıyorlar maaşallah
belli bir amaç doğrultusunda yapmadıklarını bilsem
insan utanır edep ya
diyeceğim ama...

Saygılarımla...

blackegon

New member
Helal kardeş güzel paylaşım olmuş birisinin bunu yapması gerekiyodu

yanlış anlaşılmasın yani bu konu hakkında laf atanlara cevap verilmesi :D

yyildirayy

Moderatör
Moderatör
Valla ne yalan söyleyim Fatih Altaylı nın bunları söylediğine inanamadım

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
hadi yaa kimin bacak arasını koruyormuş hergün tecavüzler oluyor eğer öyle bişey olsaydı o olaylar olmazdı kaldıki ordunun kendi bacak arasını korumaya gücü yetmiyor askerliğini yapanlar dediğimi çok iyi anlar...

ManigatöR

PlaYboY 69
hadi yaa kimin bacak arasını koruyormuş hergün tecavüzler oluyor eğer öyle bişey olsaydı o olaylar olmazdı kaldıki ordunun kendi bacak arasını korumaya gücü yetmiyor askerliğini yapanlar dediğimi çok iyi anlar...
sen yazıyı okuduğuna emin misin?

konuda ne diyor sen neden bahsediyosun bidaha oku bence belki anlarsın :goz:

_KeMaLiST_

New member

Seninkini koruyamıyorsa onu bilemeyiz tabi...

Artık askerde sana ne yaptılarsa...

Ayb@rs

Banned
Ordu önce Golf oynamayı askeri helkopterlerle pikniklere gitmeyi bırakıp ta şu karakaollarımızı adam adakıllı bir korusun

kamer28

DOLUNAY
arkadaşlar orduya kimsenin laf atması normal değildir.ama ordudan bazıları çıkıpta o ünvanın vermiş olduğu yetkileri kullanıpta çete kurmaya , haraç toplamaya ,devleti yıkmaya,milleti küçük görmeye başlarsa konuşmak farz olur.ne yapalım pekala konuşmayalım herkes bildiğinimi okusun...çok darbe gördü bu millet.hepside 10 sene geri attı.arkadaş bu millet asker bir millettir..ülkesini her daim sevmiştir...askerlerinde yanlışları vardır..onlarda insandır...eleştiri yapılır ama özeleştiri yapılır..vede asker eleştirilere göre kendini yenilemeyi bilmelidir..ilker başbuğ paşayı tebrik ederim bu zamana kadar gelmiş bana göre en ılımlı paşadır....

he birde asker abdullah gülü kabullenememiş...v.s bunun gibi şeyler yannış işler...asker işine bakıcak ,devlet işine bakıcak...asker siyasete soyunursa her daim yıpranır..

birde yazıdaki bacak arası mevzuunada katılıyorum ....tüm askerlere ALLAH yardım etsin...muzaffer kılsın..

asumut

New member
asker bizim bacak aramızı korumayı bosver askere giren erlerini koruyamıyor bu ülke 30000 tane asker şehit verdi biraz ordu kendine çeki düzen versinde önce erlerini korusun .kendi erlerine askerde
koruyamayan ordu bi halta yaramaz anca siyasete karışır .

VolkaN

Altın Üye
baslık orjinal haliyle degiştirilmiştir daha dikkatli olalım ...

Aktuğ

Altın Üye
lafı gedıgıne koymak dıye buna denır ıste :D

HTML