optik resimler

secabektaş

New member
deha mısınız?

Dahi misiniz? Hemen test edin !
Yazının ayrıntısındaki resme dikkatle bakın.. Bakalım dahi misiniz ?

Sayfa açılır açılmaz bu resme bakın! Bayan ne tarafa dönüyor?

Eğer siz bu bayanı saat yönüne doğru döndüğünü görüyorsanız, beyninizin sağ tarafını kullanıyorsunuz.

Eğer öbür yönde görüyorsanız, beyninizin sol tarafını kullanıyorsunuz demektir.

Bazı insanlar her iki yönde de döndüğünü görüyorlar. Fakat çoğu insan sadece tek yönde görür.

Eğer siz diğer yönde de görmeye çalışırsanız ve görürseniz, IQ’nuz 160’ın üzerine ve hemen hemen dahi derecesindesiniz demektir.

(Sol beyin lobu, daha çok mantıksal, matematiksel, analitik ve stratejik konularda daha baskın bir etkiye sahipken, sağ beyin lobu daha çok düşünsel konular, melodi ve müzik hafızası, sanatsal unsurlar, şiir yazmak, resim ve boya işleri vb.. gibi konularda daha aktif rol oynamakta..)

(Dikkat: Test, ilk andaki dönüş için geçerli. Önemli olan ilk baktığınız anda gördüğünüz dönme yönü. Sonraki dönüş hareketleri odaklanma meselesi..)
Resim görünmüyo bu yüzden deha mısınız değilmisiniz http://www.beyinegzersizi.com/kendini-test-et/dahi-misiniz-hemen-test-edin-2.html bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz

1001Design

330i ///M3 Design
:hhmanD
resimleri eklesene

VolkaN

Altın Üye
valla ben resimleri göremiyom birde nasıl bir yarısma onu merak ettim yarısma degilse yeri burasımı sence....

secabektaş

New member
resmi attım ama neden gelmediğini bilemiyorum bi yanlışlık yapmış olabilirim,resimleri görebilseydin anlardın göremediğiniz için bende konuyu değiştirdim belki konu buraya uygun değil ama zekayla ilgili en azından dahimisiniz onu ölçün.

pullox

New member
ben once sagdan gordum ve ıddaan uzerıne baktım ve dıger taraftan dondugu halınıde gordum sımdı ben deha mıyım??? :)))

dartanyan7

New member
iki kişi aynı anda baktık.
birimiz bazen ters yöne döndüğünü söyledi.
her ikimiz de farklı yönlere döndüğünü de gördük.

NoBanPls

New member
One lan bi ilk bakısımda (odak ustasi sayilmam ama) 1 tur attı saga sora 1 tur attı sola döndü makine mi yapıo ben mi öle gördüm :S

Ayrica bunn gölgesi zıt yönde dönüo :S:S

HTML