online radyo nasıl yaparım??

HardRhymeR

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
winampla çalışan shoutcast diye bi program var onunla yapılabiliyor. Ama tam olarak nasıl bilmiyorum.. Bu şekilde bir araştır belki bulursun..

hakkarealy

New member
aslında bunu ben biliyorum, ama uzun mesele paralı mı beleş mi diyorsun? beleş desen statik ip üzerinden yapamazsın yayını, paralı desen, evet o en iyi şeklidir :)

desingby

New member
paralı yapacam diosan bi host firması ile anlaş onlar sana ne yapacanı anlatırlar zaten ama beleş yapacam diosan shoutcast serveri netten indir ücretsiz zaten kur pc ye C:\Program Files\SHOUTcast dizinin altına git sc_serv.ini dosya sını aç Password= yazar oraya bi pasword gir ama unutma bu şifreyi sonra shoutcast ı indir netten onu kur winampı aç ctrl+p kombinasyonuna bas orda Dsp/Efect mi ne öl bişey olacak sen ordan nulsoft shoutcast dsp felan bişeyler yazar onu seç sonra karşına bi program gelir ordaki localhost ve 8000 yazan yerleri elleme öle kalsın password kısmınada az önce yazdığımız şifreyi yaz sonra connecte bağlan internet explorere localhost:800/listen.pls yazdığında bişey çıkıyosa indireyimmi die soruyosa buraya kadar herşey tamam tamam olay bu kadar beleş radyon hazır ama router destekli bi modem üzeridnen yayın yapmayı düşünüyosan rupter portlarını yönlendirmen gerekecek oda ayrı bi konu onuda başka bi zaman başka bi forumda anlatırım

HTML