Onedate.com Üyelik ve Kredi Kartı Ödemesi İptal Ettirme (Çözüm)

Cehennem_Zebanisi

Super Moderator
onedate.com adlı site uzun zamandır açık olan bir çöpçatanlık sitesidir ve İsviçre tabanlı bir sitedir. Siteye girdiğiniz anda profilinize mesajlar, göz kırpmalar, profil izlenimleri gibi aktiviteler düşer.. Fakat bunların çoğunluğu bottur.. 1000'de 1 gerçektir.. Ve karşı mesaj atmayı bi yana koyun mesajı okumak için 1 aylık abone ücreti olan 38 TL gibi bir ücret alımı söz konusu ve her ay size sorulmadan kredi kartınızdan ödeme alınıp üyeliğiniz uzatılmakta.

onedate.com için internette şikeyet sitelerinde bir sürü şikayetler bulunmak ve hiç bir çözüm bulamamışlar.
Müşterilerin yönlendirildikleri nokta ise İsviçrede bulunan merkezin fax numarasını vererek üye bilgilerini ve nüfus kağıdının faxlanması...

Bu yöntem doğrudur fakat yetkililere ulaşılması çok güç.. Her şikayete cevap verilmiyor...

Üyelik iptali ve ödeme talimatının kaldırılması:
Şu adımları uygulayınız:
Hesap >>> Hizmetler ve Abonelik >>> Abonelik bölümünde bulunan "Profil İptali"ne tıklayın >> Ekran cıkan "Profil Kaldırma" bölümüne "Evet"e tıklayın.. Ve diğer adımları izleyiniz..

Bu adımları tamamladıktan sonra İsviçre kanunlarına göre profiliniz hemen değil aksine 15 gün iş süresi içerisinde silinmektedir lütfen acele etmeyiniz.

Bu süreyi öyle ayarlayın ki siteye ödeme gününüze denk gelmesin yoksa otomatik olarak 1 aylık ücret daha ödemek zorunda kalır kalan günlerin parasını geri alamassınız...

Otomatik ödemeyi nasıl iptal ederim?
Profiliniz 15 gün içersinde iptal edildikten sonra bu sitede alış veriş yaptığınız kredi kartınızın müşteri hizmetlerini arayarak yada bankaya yazılı beyanatta bulunarak sitenin kredi kartınızdan ödeme almasını engelletebilirsiniz.
Not: Profiliniz iptal olduktan sonra site kartınızdan otomatik çekim yaparsa bu işlemi uygulayınız"

Ayrıca Tüm profil bilgileriniz ve tüm kredi kart bilgileriniz iptal edildikten sonra ilk 6 ay İsviçre kanunlarına göre saklı tutulacağını unutmayınız...

Sorusu olan konu altına yazabilir vaktim oldukça cevaplayacağım..

derdommm

New member
dosdum ben formu gondermedım dırek kredı kartımı ıptal ettırdım fakat hala uyelıgım dewam edıyor ve sohbet edebılıyorum herhangı bır sıkıntı yaratırmı .yenı kartımın numarasını ve sıfresını bılmedıklerı ıcın otomatık abonelık yenıleme yapamıyorlar ama hala sohbet edebılıyorum mesaj yazabılıyorum bu konu hakkında yardımcı olursan sevınırım

Cehennem_Zebanisi

Super Moderator
dosdum ben formu gondermedım dırek kredı kartımı ıptal ettırdım fakat hala uyelıgım dewam edıyor ve sohbet edebılıyorum herhangı bır sıkıntı yaratırmı .yenı kartımın numarasını ve sıfresını bılmedıklerı ıcın otomatık abonelık yenıleme yapamıyorlar ama hala sohbet edebılıyorum mesaj yazabılıyorum bu konu hakkında yardımcı olursan sevınırım
sıkıntı olmaz bedavanın tadını çıkart :) fark ettiklerinde kendileri kapatırlar zaten mesaj yollamanı..

bluecat38

New member
Help TkD

bu linke tıklayın çıkan formu doldurup mail gibi yollayın .faxa gerek yok. verdiğiniz faxlara ulaşılamıyor diye yazın açıklamaya :D

Turupm

New member
Iptali için onedate sitesine giriyorum.bir iki bilgi istiyor.sonundada kart hesap numarası istiyor acaba iptali için doğru bir yolmu.

ymnsdm

New member
verdikleri fax nımaraları geçersiz ve müşteri hizmetlerine mesaj gönderilemiyo ne yapabilirim lütfen yardım edin