..:..:on Şey on Şeyi enqeLLer:..:..

angel_ina

Altın Üye
Mişkatü'l-Mesabih isimli eserde geçtiğine göre, Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "On şey on şeyi engeller:

1- Fatiha Suresi: Allah'in gazabini,
2- Yasin Suresi: kiyamet günündeki susuzlugu,
3- Duhan Suresi:kiyametin korku ve dehsetini,
4- Vakia Suresi: fakirligi, miskinligi,
5- Mülk Suresi: kabir azabini,
6- Kevser Suresi: hasimlarin kinini,
7- Kafirun Suresi: ölüm anindaki küfrü,
8- Ihlas Suresi: iki yüzlülügü, samimiyetsizligi​
9- Felak Suresi: hased edenlerin hasedini,
10- Nas Suresi: vesveseyi engeller.

yüce ALLAH(C.C) duaLarımızı kabuL eder inşaLLah
:melek :melek​

alıntırdır...

T

Banned
Paylaşım için Allah cc. Razı olsun angelina yalnız affına sığınarak Mişkatü'l-Mesabih isimli eserdeki hadislerin kaynaklarının sabit bir tek kişiyemi dayalı yoksa derleme mi olduğunu öğrenmemiz mümkünmü acaba

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Duanın en az iyi olanı bile en kötü olaya tesirlidir...Ancak Allah bazı duaları bazı dualara üstün tutmuş ve bize dua etmemizi tembihlemiştir...Şüphesiz dua müminin silahıdır..Hepr bir kötülüğe her bir şerre karşı..!

Paylaşım için Allah razı olsun Angel ina..Güzel paylaşım..

Aysar

New member
bir kacinin kelime manasiyla duanin etkeni tutusmuyor diyorum :)

nas süresi vesveseyi engeller denilmis evet aynen öyleside o surede gecer .. hased suresi hasede karsi denmis evet o da ayette gecer .. ama örnegin ihlas suresi samimiyetti iki yüzlülügü giderir demisler oysa o surede bize allahi tanidir düzey ele alsak .. bilmem anlatabildim mi ..
1.De ki: O, Allah birdir. 2.Allah sameddir. 3.O, doğurmamış ve doğmamıştır. 4.Onun hiçbir dengi yoktur

T

Banned
Aysar' Alıntı:
bir kaci biraz zivanadan cikmis
Senin bi kaçı zıvanadan çıkmış dediğin Cümleler Hadis-i Şerif tir Habibullah'ın kelamıdır.

Bunu öğrendiysen bundan sonra biraz daha dikkatli olursun inşallah.İslam hoşgörü dinidir ama her müslüman sana karşı hoşgörülü olmayabilir. Bunu aklına iyice sok Anlamını bilmiyosan ,Hadis nedir o zaman yorum yapmak yerine soru sor ki öğrenesin...!!!

Aysar' Alıntı:
bir kacinin kelime manasiyla duanin etkeni tutusmuyor diyorum :)

nas süresi vesveseyi engeller denilmis evet aynen öyleside o surede gecer .. hased suresi hasede karsi denmis evet o da ayette gecer .. ama örnegin ihlas suresi samimiyetti iki yüzlülügü giderir demisler oysa o surede bize allahi tanidir düzey ele alsak .. bilmem anlatabildim mi ..
1.De ki: O, Allah birdir. 2.Allah sameddir. 3.O, doğurmamış ve doğmamıştır. 4.Onun hiçbir dengi yoktur

Birincisi onlar dua değl Suredir Sure farklı dua farklıdır burda aradaki fakları anlatmaya gerek olduğunu zannetmiyorum

İkinci olarak O senin bahsettiğin ayetlerin manasında Senin anlayamayacağın benim anlayamayacağım o kadar büyük Hikmetler vardırki Bunu senin yada benim anlayabilmemiz çok zor bu yüzdende Rabbimiz Allah cc. Kuran'da Peygamber Efendimize şöyle buyurmaktadır ;

(İnsanlara açıkla diye Kur’anı sana indirdik.) [Nahl 44]

Sense Efendimizin açıklamasını beğenmiyor kendi anladığın şekliyle amel etmekten bahsediyorsunNiyetinde farklılık olmadığı sürece önemi yok bildiğimiz kadarı ile açıklık getirmeye çalışır yanlışı doğruyu birbirimize gösteririz Niyetler temiz olsun Yorum yaparken biraz daha düşünerek konuşalım yeter

HTML