Okumadan geçmeyin!

miraa

New member

Malum havalar soğuk, yağışlar çoktan başladı. Birçok dostumuz sokaklarda, üşüyor, aç. Gelin hep beraber onlara yardım edelim. İşte burada size birkaç öneri, siz de kendi aklınıza gelenleri ekleyin, hep beraber uygulayalım…

- Sokak hayvanları için dışarıya koyulan suların içine 1 damla zeytinyağı damlatmak soğuğa karşı dirençlendirir
- Arabanızı çalıştırmadan önce tekerlek ya da motorunuzda bir kedi olup olmadığını kontrol edin
- Mahallenizde öncü olun, herkesin evinde pişen yemeklerinden artıklarını toplayarak birkaç kaba ayırarak parklara, kuytu köşelere koyun
- Yaralı ve hasta olduğunu düşündüğünüz yavru ya da büyük bir köpek, kedi görürseniz, en yakın belediyeye haber verin (özel bir kliniğe de götürebilirsiniz) ve daha sonra da takipçisi olun
- Yeriniz müsaidse içine girebilecekleri ve soğuktan onları koruyacak katrondan sığınaklar yapın.
- Apartmanızın kazan dairesine (apartmanın da onayı alarak) soğuktan ve yağıştan ıslanmış özellikle kedileri alıp bakabilirsiniz.​

Eğer 1 tanesini bile yapamıyorsanız en basit seçenek olan 1. maddeyi uygulayın. Unutmayın ki onlar da bir canlı.

snıper

New member
şuan mesela ben bi yavru köpek beslemekteyim çatı katımda..Dışarıda mazlum mazlum duruyordu dayanamadım nede olsa insanların en sadık dostlarıdır köpekler..E nadir insanların yaptığı gibi her sabah da kuşlara ekmek vermeyi es geçmiyorum pencere kenarında :) hayvanlar bu dünyada değerli varlıklardan birisi onlara sahip çıkmamız lazım en azından yukarıda da denildiği gibi bir suyu çok görmeyelim onlara ..

miraa

New member
Kesinlikle öyle. Yani nasıl bizim de bir canımız varsa onlarda öyle bir can taşıyor bedenlerinde. Ve onlar bizden daha savunmasız daha masum en basit örneği konuşamıyorlar bile. Ve dediğiniz gibi en azından bir kap su koyalım küçücükte olsa bir yardımımız olsun :)

kent55

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çok güzel bir konuya değinmişsiniz teşekkürler ..
her belediyenin kendine ait hayvan barınağı olmalı terk edilen ve sokakta yaşayan hayvanları burada korumaya alınmalıdır .. en büyük sorun hayvan barınaklarının olmamasıdır ..

HTML