Okul içi dosya paylaşım ağı?

mertb

New member
Ben okuldaki bilgisayarlar arasında bir paylaşım ağı kurmayı düşünüyorum mesela millet film,oyun,program,müzik falan atıcak içine isteyende ulaşıp alabilecek bu dosyaları ama öyle bişey yapmak istiyorum millet dosyayı koyduğu zaman benim onayım olmadan dosya yayınlanmasını istemiyorum bunu nası yaparım bir program kullanmak gerikirmi
Bildiğim kadarıyla bazı üniversitelerde böyle birşey varmış aynı şekilde millet dosyaları falan paylaşıyormuş işte bende aynen öyle birşey yapmak istiyorum.

abcas

New member
eger okul buna izin veriyorsa, paylasmak istediğin dosyayi paylasıma ac, ntfs se istegin izinleri, istegin kişiye,istediğin şekilde verebilirsin.

phalanx88

New member
bence dc++ programını kullanın bizim okulda vardı taaki okul tarafından kapatılana kadar interneti yavaşlatıyor diye.cidden de sn de 1 ila 17 mb arası cektıgımı hatırlıyorum tabi okuldan okula değişir net hızına göre.fakat gerekli ayarlar nasıl yapılır bilmiyorum nette arastır istersen.beni bilfiğim, olay sadece ana makineyi ayarlamak. gerisi kolay çünkü biz kullanıcılar olarak sadece bi adres giriyorduk.işin aslı dediğim gibi adres almak ana makıne ayarlamak vs vs. tam hakım olmadıgım halde bu kadarını soyleyebılırım

caylaqk

New member
Dosya paylaşımı ve ağ yönetimi konusunda ms windows 2003 istediğin şeyleri fazlası ile yapabilirsin: 2003 ün kontrolundeki bir ağda eğer adminsen sefil userları istediğin gibi kontrol edersin . eğer domain ortamı olmazsa workgrup ilede dosya paylaşımı yapabilirsin ama senin onayın diye birşey sözkonusu olmaz workgrupta tüm bilgisayarlar eşit haklara sahiptir isteyen istediği dosyayı paylaşır.

VaGaBoNdSe

New member
caylaqk' Alıntı:
Dosya paylaşımı ve ağ yönetimi konusunda ms windows 2003 istediğin şeyleri fazlası ile yapabilirsin: 2003 ün kontrolundeki bir ağda eğer adminsen sefil userları istediğin gibi kontrol edersin . eğer domain ortamı olmazsa workgrup ilede dosya paylaşımı yapabilirsin ama senin onayın diye birşey sözkonusu olmaz workgrupta tüm bilgisayarlar eşit haklara sahiptir isteyen istediği dosyayı paylaşır.

yürü be bizden olan bilir sefil user'i :)))

HTML