OkuDuKTaN SoNRa Vay Be BöYLe ARkadaslıkLarda Varmı DiCeKSİniZ.AZ DAHA AGLIYORDUM BEN

SeNoLL

New member
ALİ İLE VELİ[not: bu hikaye tamamen gercektir..

YıLLar önce ALi iLe VeLi varmıs BunLar aynı mahaLLede oturuyormLarmıs birinin yasi 6 digerinin yasi ise 7 imiS. BunLar bir gün yolda oyun oynarken veli ile ali tesadüf üzeri tanısmıslar. Bunlar sonra cok iyi sıkı dost olmusLar.Gel zaman git zaman ikiside okula baslamıs ikiside aynı sınıfa düsmüsler aynı sırayı paylasmaya baslamıslar. Günler gectikce bunlar samimiyetlerini gittikce ilertmeye baslamıslar,
ve bunlar ilkokul orta okul derken iyice samimilesip kankardes olmuslar ve birbirlerine yemin vermisler "her ne olursak olalım ileride birbirimizi asLa bırakmayacagiz" demisLer. neyse bunlar liseyide beraber okumuslar, bunların yedikleri ictikleri ayrı gitmiyormus gel zaman git zaman askerlik cagları gelmis ikisininde askerde biri doguya biri batı ya düsmüs ikiside zıt yönlere neyse ikiside askerliklerini bitirmis ALi askerden sonra is kurmus ve kendini gelistirmis cok ama cok zengin olmus.. VeLi ise sürekli kaybetmis isyeri acmis isyer soyulmus para biriktirmis evi yanmıs sürekli hep kaybetmis VeLi neyse bunlar birbirlerini cok aramızlar ama bulamamıslar. Sonra veli bir kıza asik olmus kızla evlenecek ama ne evi var ne parasi var bu sırada ALinin cok zengin oLdugu vede kendini aradıgı kulagına gelmis. Veli hemen ALi yi aramaya basLamıs fabrikasını bulmus oraya gitmis orada bulamamıs. Sonra ev adresini alıp evine gitmis. Kapıyı calmıs kapıya ALi cikmis bunlar birbirini görünce "canım kardesim aylarca yıllarca seni aradım ama bulamadım" demis ikiside. neyse VeLi durumunu anLatmıs ALi den yardım istemis.ALi ise onu kapı önüne koymus.Buda Veli nin cok zoruna gitmis neyse bu kızla evlenmek icin bu paraya ihtiyacı oldugundan dolayı banka soymaya karar vermis banka soyarken yakalanmıs VeLi sonra bu hapise düsmüs, icerde birden kulagına ALinin sevdigi kızLa evlendigi haberi gelince VeLi resmen yıkıLmıs nede oLsa can kardesi neyse bu hapiste cezasını yattıktan sonra hapisten cıkmıs kendine bir is bulmus kücük tek gözlü birde ev sonra para biriktirip oturdugu tek gözlü evi almısbu sırada isten cıkmıs hic bi yerde is bulamamıs bir gün evde tam intihar edecegi sırada kapısı calinmıs VeLinin karsisinda yaslı bir amca ""oglum yoldan geldim karnım ac param yok burda yabancıyım kimim kimsemde yok allah rızasi icin bana biraz yiyecek vede su verirmisin "" demi yaslı amca VeLi de iyi kalpli biri oldugu icin ""amca yiyecek bi ekmegim birazda peynirim var istersen seve seve paylasırım "" demis VeLi . neyse adam karnını doyurduktan sonra kapıdan cıkarken VeLi ye bir kart uzatmıs ve söyle demis:""oglum zengin olmak istiyorsan bu adrese git"" demis VeLi saoL amca demis adam gittikten sonra VeLi bi süre tereddüt etmis gidip gitmemekte sonra aklından söyle düsünmüs "" bu adam benden ac bana nası böyle bi teklif yapabilirki demis kartı kaldırmıs bi yere koymus neyse VeLi bunalıma girmis iyice en son care olarak adamın verdigi kart aklına gelmis ve karrttaki addrese gitmis VeLi yi kapıda karsilamıslar VeLi nin hesabına hemen blca para araba vede birde villa yaptırmıs lar. ve VeLİ Yİ fabrikada genel müdür yapmıslar. gel zaman git zaman VeLi nin bir gün kapısı calınmıs yaslı bir kadın oglum evim yok barkım yok kalacak yerim yok eger kabul edersen burada karın tokluguna evini temixler burada kalırım demis velide tabiki teyzecigim demis.. ARADAN ayLar gecmis kadın ogLum sen iyi birine benziyorsun benim birde kızım var onuda getirsem burada kalabilirmi demis? VeLi de tabiki teyzem demis kadın kızını getirmis VeLi kızı görünce heyecanlanmıs neyse bunlar baya bi süre sonra slm lasmaya baslamıslar sonra baya bi samimi olup birbirlerine asik olmuslar bunlar evleneceklermis gün almıslar VeLi demiski benim bi arkadasim vardı canını istesem canını verirdi kapısına gittim bir lokma ekmek vermedi ben kapıdan kovdu demis Tam o sırada VeLinin evlenecegi kız demiski ben bu arkadasini cok merak ettim ne olursun onada bir davetiye gönderelim demis VeLi aslaa hayır demis kız bunu en sonunda ikna etmis ALi yede bir davetiye göndermisler. Dügün günü geldiginde HERKES TOPLANMIS TAM NİKAH KIYILIRKEN ALi kapıdan iceri girmis o sırada VeLi mikrofonu eline almıs ve baslamıs konusmaya
VeLi--:Bir zamanlar canını istesem canını verecek kadar sevdigim bi arkadasim vardı demis kapısına gittim bir lokma ekmek istedim beni kapıdan kovdu hapise düstüm kız arkadasimi sevdigimi yarimi elimden aldı ve su an burda benim dügünümde bulunuyor demis ...

O sırada ALi mikrofonu eline almıs ve konusmaya basLamıs :

ALİ:- Bİr zamanlar canımdan cok sevdigim kardesimden daha öe gördügüm bi arkadasim vardı demis kapıma geldi bir lokma ekmek istedi kendini dilenci sanmasın diye onu geri cevirdim..(yani gururunu düsürmesin die)hapise düstü kız arkadasini aldım ortalıga düsüp orospu olmasın diye babamı evine dilenci diye gönderdim annemi hizmetci olarak gönderdim ve su anda kız kardesimle evlendiriyorum demis bunu duyan herkes gözyaslarına bogulmus bunlarda birbirlerine sarılıp aglamılar ve birdaha da hiç ayrılmamıslar...

ARKADASLAR BU GERCEK YASANMIS İBRET ALINACAK BİR OLAYDIR SAHSEN BEN OKURKEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU SİZLERDE EGER OKUDUYSANIZ EN AZINDAN GÖRÜSLERİNİZİ BELİRTİN LÜTFEN (TŞK ETMENİZ ÖNEMLİ DEİL ÖNEMLİ OLAN SİZLERİ BİLGİLENDİRMEK)

voyagervo

New member
çocukken dinlediğim hikayeler benziyor ama cidden hiç beklemediğim bir şekilde bitmiş

şok oldumm...:)

aragorn27

New member
ben bittiğini sanırdım bu tarz dostlukların ama umarım bu gerçekse çok zaman önce olmamıştır .... ellerine sağlık .......

serselcuk

New member
Vay be güzel bir olaymış valla
sağolasın arkadaşım

Uzunefe

Altın Üye
Allah herkese böyle arkadaşlıklar nasib etsin , çok şükür bende var ( böyle bi olay olmadı ama :D:D:D )

HTML