Ogü mü Anadolu mu? (İnşaat)

felis-leo

New member
Merhabalar,
Bu sene üniversite tercihi yapacağım. İnşaat mühendisliği yazacağım ve Eskişehir'de okumak istiyorum.
Puanım iki üniversiteye de yetiyor. Sıralamada öyle.. Ancak iki üniversite arasında kararsız kaldım.
Osmangazi üniversitesi için, mühendislik fakültelerinin ve kadrolarının çok kaliteli olduğunu duydum. Gerçi ekşi sözlükte çok kötü şeyler yazılmış olsa da.. Ve bir de şehir merkezine uzakmış.
Anadolu üniversitesi için de kampüsünün çok güzel olduğunu, sosyal imkanların çok olduğunu duydum. Üstelik şehir merkezine daha yakınmış ve taban puanı da daha yüksek zaten. Ancak şöyle bir durum var ki, kampüsü çok güzel bir kampüs olsa da mühendislik fakültesi 2 eylül kampüsündeymiş ve orası da diğer kampüs kadar güzel değilmiş.
Ben sadece eğitim amaçlı değil, biraz da öğrenci hayatı yaşamak ve sosyam ortamlarda bulunmak amacıyla bir üniversite seçmek istiyorum. Ancak eğitim de çok önemli.
Eskişehirde yaşayan ve bu iki üniversite hakkında yorum yapabilecek varsa minnettar kalacağım. :) Hatta bizzat bu üniversitelerden birinde inşaat okuyan varsa çok daha güzel olur :))

HTML