OFFİCE 2007 yi kaldırınca bilgisayar üf oldu

Pax_deorum

cursum perficio
arkadaşlar forumdan indirdiğim office 2007 yi kurmuş mutlu mesut yeni worde alışmaya çalışıyorken benim wordde yazdığım dosyaların arkadaşların bilgisayarlarının açmadığını farkettim word 2007 de yazdığım word 2003 de okunmuyordu bende mecburen kaldırayım eskiye döneyim dedim aynen kurarken olduğu gibi kaldırmasıda epey bi zaman aldı ama iş bitttikten sonra bilgisayarı yeniden başlatayım dedim ne olduysa ondan sonra oldu önce kapanırken vista ultimate tiniz kapatılıyo dedi ( halbuki ben xp mden memnunum )bilgisayar açılmadı NTLDR dosyası eksik hatası verdi biraz araştırdıktan sonra öğrendim ki
bu epey önemli bir hataymış genel kanı bu sorun hakkında format at kurtul muş ama atmamak için çook uğraştım mikrosoftun ilgili hiçbirşey anlatmayan çözümünü de okudum neyse buraya ekleyim yaptıklarımı :hhsopa
•önce windowsta sfc /scannow yaptım sonra dosta onarım yaptım sonra
Xp cdsini yerlestirip i386 dizininden adı gecen iki dosyayı c:\ ye kopyalayın Diskiniz NTFS ise: 1. Windows Xp cdsi ile bilgisayarınızı baslatın. 2. Recovery Consol a gecin (R Tusuyla) 3. Oturum açmak istediginiz windows yuklemesini seçin (genelde 1 nolu yukleme olacaktır) 4. Aşağıdaki komutları girin (X: yerine cd rom surucu harfini koyun) COPY X:\ i386\ NTLDR C\ : COPY X:\ i386\ NTDETECT.COM C:5. Cd romu cikarin sisteminizi yeniden başlatın
sonra da fixmbr ve fixboot
bunları yaptım
ama bi heyecan bilgisayarı açtım yeniden baktım hala tık yok :vur sonra harddiski silmeden windows sileyim dedim baktım dosta deltree komutu kullanılıyormuş ama benim dosta deltree komutu yok :hhuzgun
sonuç C yi biçimlendirmek istiyormusunuz ewet istiyorum

HTML